Annelik Estetiği (Mommy Makeover) Nedir?

Annelik estetiği, anneye daha genç bir görünüm kazandırmak için vücudunun yeniden şekillendirilmesini içeren bir estetik ameliyattır. Anne estetiği, karın germe olarak da bilinir. Kilo verme, hamilelik, doğum ve menopoz gibi birçok nedenden dolayı annelik estetiği yapılabilir.

Liposuction, meme büyütme veya küçültme, yüz germe gibi kullanılabilecek birçok farklı işlem türü vardır. Uygulama, çocuk doğurmuş bir kadının vücudunu yeniden şekillendiren cerrahi bir işlemdir. Annenin görünümünü iyileştirmek ve hamilelik öncesi şeklini geri kazanmak için yapılır.

Annelik estetiği size güveninizi geri kazandırabilir, çatlaklardan kurtulmanıza ve kendi imajınızı geliştirmenize yardımcı olabilir. Genellikle hamile veya yakın zamanda doğum yapmış kadınlara uygulanan bir kozmetik cerrahi işlemdir.

Yani kadınların doğumdan sonra vücutları hakkında daha güvende hissetmelerine yardımcı olabilir. Ayrıca hamilelik öncesi vücut şeklini ve boyutunu yeniden kazanmalarına yardımcı olabilir.

Annelik Estetiği (Mommy Makeover) Nasıl Uygulanır?

Mommy makeover yaptırmanın en iyi yolu, önce doktorunuza danışmak ve ardından sonucunuzun ne olmasını istediğinize karar vermektir. Ayrıca vücudunuz ne tür prosedürlerin mevcut olduğunu ve hangilerinin sizin için en iyi sonucu verdiğini de öğrenmelisiniz.

Operasyon kapsamında ilk olarak doktor muayenesi yapılır ve hastanın vücudu için planlama gerçekleştirilir. Uygulama, planlamaya uygun şekilde yapılır ve karın, meme bölgeleri ile liposuction yapılan yerlere dren konulur.

Bu sayede sıvılar tahliye edilirken ödemler için de önlem alınır. Operasyon sırasında genellikle ilk liposuction yapılır. Sonrasında ise sırasıyla karın germe ve meme işlemleri gerçekleştirilir.

Annelik Estetiği (Mommy Makeover) Hangi Operasyonları İçerir?

Anne estetiği, bir kadının vücudunu daha çekici hale getirmek için yapılan estetik bir cerrahi işlemdir. Birçok şekilde yapılabilir ve sadece tek bir işlemle sınırlı değildir. Kadınlar liposuction, meme implantları veya görünümlerini iyileştirmek istedikleri diğer prosedürleri yaptırarak annelik estetiği yaptırabilirler.

Liposuction, meme büyütme ve karın germe dahil olmak üzere birden fazla operasyonu içeren invaziv bir prosedürdür. Görüldüğü üzere prosedürler genellikle liposuction, meme büyütme, meme kaldırma ve karın germe içerir. Ameliyat ayrıca epilasyon ve yüzün lazerle yeniden yüz eylenmesini içerebilir.

Annelik Estetiği (Mommy Makeover) Kimler İçin Uygulanır?

Mommy Makeover, genellikle kadının çocuğu olduğunda gerekli hale gelen bir kozmetik cerrahi işlemdir. Bir kadının vücudunu hamilelik öncesi seviyelerine geri döndürmeyi amaçlayan bir tür plastik cerrahidir. Kadınların özgüvenlerini yeniden kazanmalarına ve kendilerini yeniden güzel hissetmelerine yardımcı olmak için yapılabilecek bir estetik ameliyattır.

Annelik estetiği doktor muayenehanesinde yapılabilecek bir işlemdir. Yani kadınların doğumdan sonra vücutları hakkında daha güvende hissetmelerine yardımcı olabilir. Ayrıca hamilelik öncesi vücut şeklini ve boyutunu yeniden kazanmalarına yardımcı olabilir.

Annelik Estetiği (Mommy Makeover) İçin Hangi İşlemler Yapılır?

Annelik estetiğinin amacı, kişinin kendini daha iyi hissetmesi ve kendine olan güvenini artırmaktır. Prosedür, çatlakları, gevşek cildi ve kırışıklıkları gidererek kişinin fiziksel görünümünü iyileştirmeyi amaçlar. Sadece fiziksel değişimlere değil, zihinsel ve duygusal değişimlere de odaklanan bir süreçtir.

İlk adım, ne tür bir annelik estetiğinin ihtiyaçlarınıza uygun olacağı konusunda doktorunuzla görüşmektir. Bu, ne tür bir ameliyat veya tedavinin sizin için en iyi olacağına karar vermenize yardımcı olacaktır. Annelik estetiği süreci, liposuction, meme büyütme, karın germe ve daha fazlasını içerir.

Annelik Estetiği (Mommy Makeover) Ameliyatından Önce Neler Yapılmadır?

Annelik estetiğinden önce hastaların yapması gereken ve dikkat etmesi gereken bazı konular vardır. Öncelikle hamilelikte alınan kiloların çoğunun verilmesi gerekir. Çünkü bu estetik operasyon, vücudun kilo vermesi için değil şekillendirilmesi için yapılır.

Aynı zamanda enfeksiyon ve benzeri riskler olmaması için annenin bir yıl önceden süt vermeyi bırakmış olması da önemlidir.  Ameliyattan bir ay öncesinde ise sigara bırakılması gerekir.

Annelik Estetiğinden Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Anne estetiğinden sonra vücudunuza iyi bakmanız önemlidir. İyileşme döneminde ortaya çıkabilecek herhangi bir komplikasyona dikkat etmek de önemlidir. Anne estetiği sonrası şişkinlik, memelerde şişme ve deri fazlalığı gibi komplikasyonlar yaşamanız olasıdır.

Bunların hepsi yaygın ameliyat sonrası komplikasyonlardır ve uygun bakımla önlenebilir. Bir süre sigara kullanmamak ve doktor talimatlarına uymak gerekir.

Annelik Estetiği Sonrası Süreç Nasıldır?

Annelik sonrası estetik operasyon süreci, doğum yapmış kadınların hamilelik öncesi vücut şeklini geri kazanmalarına yardımcı olan bir süreçtir. İşlem genel anestezi altında yapılır ve 2 gün hastanede kalınması gerekir. Kontroller aksatılmamalıdır. 5-6 gün geçince drenler alınır. Duş almak içinse drenlerin alındığı günden 2 gün sonrası uygundur.

Annelik Estetiği Sonrası Neden Korse Kullanılır?

Operasyon sonrası korse, vücudun hamilelik öncesi şekline daha hızlı ve acısız bir şekilde dönmesine yardımcı olmak için yapılabilecek bir işlemdir. Korse vücudun bel, basen, basen gibi farklı bölgelerine destek ve baskı vererek vücudun eski haline dönmesine yardımcı olur. Annelik estetiği kapsamında uygulanan tüm bu prosedürler, doğumdan sonra bir kadının vücudunun görünümünü iyileştirmek için yapılır.

Annelik Estetiği Sonrası Pansumana İhtiyaç Olur Mu?

Anne estetiğinden sonra pansuman gerekip gerekmediği, vücudunuzun ne kadarının yeniden yapılandırıldığına ve ne kadar derinin alındığına bağlıdır. Genellikle strip isimli özel bir bant ile ameliyat izlerinin kapatılması sağlanır. Bu bantlar kullanıldığı için de iyileşme ile ilgili bir problem olmadığı takdirde pansumana gerek duyulmaz.

Annelik Estetiği Sonrası Oluşan İzler Kalıcı Mı?

Mommy makeover sonrası vücudunuzda oluşan izler kalıcı veya geçici olabilir. Yara izi türü, yaptığınız ameliyatın türüne bağlıdır. Vücudunuzdaki annelik estetiğinden kaynaklanan izler genellikle kalıcıdır. İzler kalıcı olsa da daha az görünür hale getirilebiliyor. Aynı zamanda izleri soldurma imkanı da vardır.

Annelik Estetiği Sonrası Ne Zaman Spora Başlayabilirim?

Anne estetiği ameliyatından sonra, doktorunuza danışmadan spora başlamamanız gerektiğini unutmamak önemlidir. Ameliyattan hemen sonra egzersize başlamamanız gerektiği de belirtilmelidir. Anne estetiği sonrası egzersize başlayabileceğiniz süre, yapılan ameliyatın türüne ve genel sağlığınıza göre değişiklik gösterecektir.

Bazı insanlar ameliyatlarından birkaç hafta sonra egzersiz yapmaya başlayabilirler, ancak çoğu insanın tekrar forma girip tekrar egzersiz yapmaya hazır olması için en az bir aya ihtiyacı olacaktır.

Annelik Estetiği Sonrası Lenfatik Masaj Önerilir Mi?

Liposuction yapılan alanlarda lenfatik masaj son derece faydalıdır. Özellikle annelik estetiği sonrasında yapılan bu masaj ile daha kıvrımlı ve düzgün bel bölgesi elde edilmesini sağlayabilir.

Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

İyileşme sürecinde yürümek ve hareket etmek önemlidir. 5-6 günün ardından drenler çıkarılır ve daha rahat hareket edilir. 2 hafta sonrasında ise normal hayata dönülebilir. Aynı zamanda ağır aktivite ve yük kaldırma gibi şeyler için 6 hafta beklenmelidir.

Annelik Estetiği Sonrası Tekrar Hamile Kalmak Mümkün Mü?

Operasyondan sonra tekrar hamile kalınabilir. Ancak vücut şekli buna bağlı olarak bir daha değişir. Yani revizyon uygulamalara gerek duyulabilir. Hamilelik konusunda bir engel yoktur.

Annelik Estetiği Fiyatları 2023

Operasyon türüne ve ne kadar fazla alanda işlem yapılacağına göre fiyatlar değişir. Bunun için de annelik estetiği fiyatı konusunda bilgi almak için öncelikle kişinin muayene edilmesi gerekir. Annelik estetiği fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.