Yüz ve Boyun Germe Nedir?

Yüz ve boyun germe, yüz ve boyun bölgesindeki fazla deri ve yağın alındığı cerrahi bir işlemdir. İşlem genellikle gıdı veya çene altındaki deri sarkması gibi yaşlanma belirtileri göstermeye başlayan kişilerde yapılır.

Çene çizgisini sıkılaştırmak veya burun, göz, ağız veya alın çevresindeki kırışıklıkları gidermek için de kullanılabilir. Operasyon genel olarak sarkık yüz dokularının sıkılaştırılması ve kaldırılması olarak tanımlanabilir. Genç görünmek isteyen kişiler tarafından günümüzde oldukça fazla tercih ediliyor.

Yüz ve Boyun Gençleştirme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Günümüzde insanlar yüz ve boyun germe işlemlerini sık yapar. Bu, alt göz kapakları, alın, üst dudak, çene çizgisi ve boyundaki fazla deri ve yağın alınmasıyla yapılabilir. Aynı zamanda boyun ve çene hattındaki kasları da sıkılaştırmayı içerir.

Bazen bir yüz germe, çene altındaki veya gıdı çevresindeki yağ birikintilerini gidermek için küçük bir liposuction içerebilir. Boyun germede ise çene altından veya gıdı çevresinden fazla deri alınarak ve saç çizginize gizlenmiş bir kesi ile boynunuzun her iki yanındaki sarkan kasları sıkılaştırarak yapılabilir.

Yüz ve Boyun Germe İşlemi İçin Uygun Adaylar Kimlerdir?

Yüzünde ve boynunda yaşlanmadan kaynaklı olarak sarkma gibi belirtiler meydana gelen kişiler için oldukça uygun bir işlemdir. Aynı zamanda bu belirtilere sahip olan ve cildin elastikiyetini kaybetmediği kişiler için idealdir.

Özellikle 40 yaş ve üzeri kişiler için daha uygun olduğunu söylemek mümkündür. Kişinin beklentileri doğrultusunda yapılabilecekler cerrah tarafından bildirilir. Bu kapsamda da planlama yapılır ve hastanın uygun olması durumunda işlem gerçekleştirilir.

Ameliyat Öncesinde Neler Yapılmalı Neler Yapılmamalı?

Ameliyat öncesinde doktorunuzun size verdiği tavsiyelere ve talimatlara uymanız gerekir. 3 hafta öncesinde sigara kullanımı bırakılmalıdır. Kullandığınız ilaçları doktora bildirmeniz ve istenenleri bırakmanız gerekir.

Özellikle kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durmak gerekiyor. Yeşil çay, domates çekirdeği, kiraz sapı gibi bitkisel şeylerden de uzak durulmalıdır. İşlem sırasında herhangi bir komplikasyon meydana gelmemesi için hastaların dikkatli olması ve ameliyat öncesinde kendilerine söylenenlere uyması gerekir.

Alt Yüz ve Boyun Gençleştirme Ameliyatı Sonrasında Neler Yaşanır?

Askılama ve liposuction sonrasında genel olarak hızlı bir iyileşme süreci söz konusudur. Boyunda 3 gün boyunca duracak bir bandaj kullanımı yapılır. Operasyonun yapıldığı gün eve dönülmesi mümkündür.

Bununla birlikte boyunu ıslatmamak da gerekir. Morarma ve şişme gibi durumlar yaşanması normaldir. Bu durumlar geçicidir ve endişe edilmesi gereken şeyler değildir. Özellikle operasyondan sonraki 2 ay, boyun masajı yapılması faydalı olacaktır.

Operasyondan sonra aynı gün eve dönmek de mümkün olsa da genellikle yüz ve boyun germe sonrası 1 gece hastanede kalmak gerekebilir. Direnler ertesi gün alınırken dikişlerin alınması ise 6 gün sonra gerçekleştirilir. Ameliyattan sonra banyo yapmak içinse 48 saat beklemek gerekiyor. Bununla birlikte hastaların ilk 3 ay direkt olarak

Yüz ve Boyun Germe İşlemi Ne İçerir?

Operasyon kapsamında farklı işlemler yapılabiliyor. Genel olarak kişinin yüzündeki, boynundaki ve çenesindeki yağlar üzerinde işlem yapılır. Aynı zamanda kas ve dokular şekillendirilir. Bunların konumlandırılması sağlanır. İşlem kapsamında açılan kesiler küçük ve incedir. Bu sayede herhangi bir görünen iz kalması söz konusu değildir. Kişinin durumuna ve yaşına bağlı olarak işlem hem ayakta hem de yatarak yapılabilir.

Yüz ve Boyun Germe İşlemi Sırasında veya Sonrasında Görülebilecek Komplikasyonlar Nelerdir?

Bütün cerrahi işlemlerde olduğu gibi yüz ve boyun germe estetiği sonrasında da bazı komplikasyonlar olması normaldir. Örneğin işlem yapılan bölgede şişlik veya morarma meydana gelebilir. Bununla birlikte uyuşukluk, enfeksiyon gibi riskler de olabilir. Aynı zamanda kesi yapılan bölgelerde saç dökülmesi olması da yan etkiler arasında yer alan bir durumdur.

Yüz ve Boyun Germe İşlemi Sonrası İyileşme Süresi

Tedaviyi gören kişiler genel olarak kısa sürede iyileşir. Bu sayede de iyileşme sürecinde zorluk ve sorun yaşanmaz. Genel olarak 1 ila 2 hafta arasında biri iyileşme süreci söz konusudur. Operasyondan sonraki gün hastanın pansumanları çıkarılır. Aynı zamanda boyun çizgisini korumak adına elastik bir bandaj kullanılır. Bu bandaj aynı zamanda şişliklerin azaltılmasına da yardımcı olur.

Yüz ve Boyun Germe Fiyatları 2023

Yüz germe veya boyun germe ve benzeri işlemlerde farklı fiyat seçenekleri söz konusu oluyor. Bu kapsamda fiyatları etkileyen pek çok unsur bulunuyor. Operasyonun hangi teknik kullanılarak yapıldığı, yüz ve boyun germe fiyatları üzerinde oldukça etkilidir. İşlemin nerede yapıldığı ve cerrahın ne kadar tecrübeli olduğu gibi konular da fiyatları belirlemeye yardımcı olur. Yüz ve boyun germe fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Alt Yüz ve Boyun Gençleştirme Ameliyatlarında Anestezi Gerekir Mi?

Yapılan askı uygulaması ya da boyun liposuction işlemlerinde lokal anestezi yapılması gerekiyor. Yüz ve boyun germede ise genel anestezi uygulanması ya da sedasyon altında işlem yapılması tercih edilir. Bu sayede hem hasta rahat olur hem de doktor daha rahat çalışır. Aynı zamanda kişinin, uygulama sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmemesi de sağlanır.

Alt Yüz ve Boyun Gençleştirme Ameliyatı Ne Kadar Sürmektedir?

Operasyon süresi, çeşitli etkenlere göre değişkenlik gösterir. Genel olarak yapılacak işlemlerin ne kadar fazla olduğuna ve planlamaya bağlı olarak fiyatlar değişir. Aynı zamanda operasyon için hangi tekniğin uygulanacağı da alt yüz ve boyun gençleştirme ameliyatı süresinin değişmesine neden olur. Ancak genel olarak 2 ila 3 saat arasında bir sürede operasyon tamamlanır.

Alt Yüz ve Boyun Gençleştirme Ameliyatları Ağrılı Mıdır?

Ameliyat sırasında kişinin herhangi bir acı ya da ağrı hissetmemesi için anestezi uygulanır. Aynı zamanda belirtmek gerekir ki operasyondan sonra da yoğun ağrılar ortaya çıkmaz. Daha çok basınç hissi olur. Aynı zamanda hastaların yüz ve boyun germe estetiğinden sonra bölgede gerginlik hissetmesi de normaldir. Bu etkiler birkaç gün içerisinde ortadan kaybolur.

Yüz ve Boyun Germe İşlemleri Birlikte Mi Uygulanmalıdır?

İki işlem farklı amaçlar ile yapılır. Yüz germede temel amaç göz kapağı altındaki kırışıklıklar, cilt kırışıklıkları, burun ve ağız çevresinde meydana gelen kırışmalar gibi şeyleri düzeltmektir. Boyun germedeki amaç ise boyun ve çene bölgesindeki gevşeyen cilt dokusunu ve yağ birikintisini düzeltmektir. Sonuçların en iyi düzeyde olması için bu iki işlem genellikle birlikte uygulanır.

Alt Yüz ve Boyun Gençleştirme Ameliyatı Sonrası Ne Tür Sorunlar Yaşanabilir?

Genel olarak en sık meydana gelen ve normal olan sorunlardan bir tanesi şişliktir. Aynı zamanda morluk da olası sorunlar arasındadır. Bunlar geçici yan etkiler olarak ortaya çıkar ve önemsizdir. Kanama sorunu ise önemlidir ve doktor tarafından müdahale edilir. Bununla birlikte boyunda inatçı ödem gibi sorunlar da olabilir. Alt dudakta felç gibi bir yan etki de olabilir. Bu durum genellikle birkaç günde geçer.

Alt Yüz ve Boyun Gençleştirme Ameliyatlarının Sonucu Kalıcı Mıdır?

Yaşlanmanın devam etmesinden dolayı ameliyat sonrasında da ciltte ve doğal olarak yüz ve boyun bölgesinde sarkma devam eder. Ancak yine de yüz ve boyun germe estetiği öncesi duruma geri dönülmez.