Popo Estetiği Nedir?

Popo estetiği, kalçanın estetik görünümünü iyileştirmeyi amaçlayan cerrahi bir işlemdir. Günümüzde en popüler estetik ameliyatlardan biridir.

Prosedür poponun şeklini ve boyutunu iyileştirmeyi, estetik olarak daha hoş görünmelerini sağlamayı amaçlar. Genel olarak bakıldığından kişinin daha büyük, daha belirgin ve daha güzel bir popoya sahip olması konusunda etkili olan işlemlerdir.

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Popo estetiğinde farklı uygulama seçenekleri mevcuttur. Bu doğrultuda da kişinin nasıl bir popoya sahip olmak istediğine bağlı olarak farklı şekillerde işlem yapılır. Genel olarak popo estetiği kapsamında silikon protez ile kalça daha estetik olurken yağ enjeksiyonu ile daha dik olması sağlanabilir. Yani işlemin nasıl yapılacağı, kişinin beklentileri doğrultusunda yapılan planlamaya göre değişir.

Kimler Popo Estetiği Yaptırabilir?

Günümüzde birçok kişi tarafından kalça estetiği yaptırılması tercih ediliyor. Bu kapsamda kişinin 18 yaşını geçmiş olması, estetik yaptırması için yeterlidir. Aynı zamanda sağlık açısından da herhangi bir engeli olmaması gerekiyor. Sağlık açısından uygun olup olunmadığını belirlemek için doktor tarafından muayene gerçekleştirilir. Bu muayene sonrasında bir sorun yoksa randevu tarihinde kalça estetiği yapılır.

Popo Dikleştirme Ameliyatı

Kalçaların daha estetik bir görüntüye sahip olmasında dik görünmesi önemlidir. Bu kapsamda yapılan estetik uygulamalardan birisi olarak popo dikleştirme ön plana çıkıyor. Fazla yağ olması, fazla zayıflık olması, fazla deri bulunması gibi nedenler ile poposu dik olmayan kişilerde sık uygulanır. Ameliyat sonrasında, kişinin istediği dik popo görüntüsü elde edilir.

Popo Estetiği Ameliyat Yöntemleri Nelerdir?

Popo estetiğinden birbirinden farklı yöntemler vardır. Hangi yöntemin uygulanacağı kişiden kişiye değişir. Bu kapsamda genel olarak kişinin kalça durumu ve nasıl bir popoya sahip olmak istediği etkilidir. Genel olarak kalça estetiği ameliyat yöntemleri şunlardır:

  • Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme
  • Silikon protez ile popo büyütme
  • Dolgu ile popo büyütme ve dolgunlaştırma
  • Popo kaldırma operasyonu

Popo Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Operasyonun süresi çeşitli etkenlere göre değişir. Genel olarak hangi teknik ile estetik yapılacağı bu konuda en etkili olan unsurların başında gelir. Örneğin silikon protez ile işlem yapılıyor ise 2 ila 3 saat kadar sürebilir. Popo kaldırma da benzer bir süre söz konusudur.

Popo Estetiği Ağrılı Bir Operasyon Mudur?

Operasyon sırasında hastanın herhangi bir acı ya da ağrı hissetmesi gibi bir durum yaşanmaz. Bunun için genel anestezi uygulanır. Böylece işlem yapılırken hasta, uyku halinde olur ve ağrı hissetmez.

Yağ Enjeksiyonu ile Popo Büyütme

Liposuction olarak da adlandırılan yöntem ile kalçaların şekillendirilmesi ve büyütülmesi günümüzde oldukça yaygındır. Bu uygulama popo estetiği yöntemleri arasında en etkili olanlardan birisidir. Kalçayı büyütme konusunda ve kusurları gidermede etkilidir.

Silikon Protez ile Popo Büyütme

Silikon protez ile popo büyütme yöntemine genel olarak yağ enjeksiyonu yeterli olmazsa başvurulur. Popo arkasında yer alan oluğa silikon koyulur. Böylece kalçanın hem daha dik hem de daha dolgun görünmesi sağlanır.

Dolgu ile Popo Büyütme

Bazı kişiler popolarını büyütmek isterken cerrahi müdahaleye karşı çekimser olabilir. Bu doğrultuda ise iyi bir alternatif olarak dolgu ile popo büyütme ön plana çıkıyor. Uygulama kapsamında özel bir dolgu malzemesi kullanılıyor.

Popo Kaldırma Operasyonu

Çok kilo verilmesi durumunda kalçaların çökmesi normaldir. Popo kaldırma operasyonu ile kişinin hem daha kalkık hem de daha sıkı görünen kalçalara sahip olması sağlanabilir. Genellikle karın altı veya popo üstünden deri alınarak askı yapılır.

Popo Estetiği Öncesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Popo estetiğinden önce dikkat edilmesi gereken çeşitli unsurlar vardır. Özellikle kan sulandırıcı ilaç kullanımı kesinlikle olmamalıdır. 2 gün öncesinden alkol kullanımı, en az bir hafta önceden sigara kullanımı bırakılmalıdır. Doktor talimatları dikkate alınmalıdır.

Yağ Dolgusuyla Popo Estetiği Nasıl Yapılıyor?

Estetik amaçlı cerrahi işlemler kapsamında yağ dolgusu ile yapılan kalça estetiği son zamanlarda bir hayli popüler. Bu işlemde kişinin vücudunun belirli bölgelerinden yağ alınır ve kalçaya enjekte edilir.

Popo Estetiği İyileşme Süreci Nasıl Olur?

İşlemden sonra bir gece hastanede kalınır ve sonra hasta taburcu edilir. İyileşme sürecinde 4-6 hafta kadar korse giyilmelidir. Hastalarda normal hayata dönem süresi 10 güne kadar sürebilir. Kalçanın şeklini alması içinse 3-6 ay kadar bir süreç gereklidir.

Popo Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Operasyon sonrası yüz üstü yatılmalıdır. Aynı zamanda ödem ve morluk oluşabilir. 2 hafta yürüyüş haricinde sporlar yapılmamalıdır. İlk 3 gün banyo yapılmaması gerekir. 3 hafta ise sigara kullanımından uzak durulmalıdır. Lenf drenaj masajı ile ödemin dağıtılması sağlanabilir. Doktorunuzun talimatlarına önem vermeniz çok önemlidir.

Popo Estetiği Fiyatları 2023

Fiyatlar uygulanan yönteme göre değişir. Aynı zamanda kaç farklı işlem yapıldığı da popo estetiği fiyatları üzerinde etkilidir. Bu kapsamda fiyat bilgisi için ilk olarak cerrah muayenesi ile hangi estetik operasyonların yapılacağı belirlenmelidir. Popo estetiği fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Popo Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Popo Sarkması Nasıl Düzeltilir?

Popo sarkması, kalça ile ilgili ortaya çıkan yaygın sorunlardan birisidir. Yaşlanma, tüp mide ameliyatı, aşırı kilo kayıpları gibi durumlarda ortaya çıkabilir. Popo germe ve dikleştirme, popo estetiği ile bu durum düzeltilebilir.

Popo Estetiği Operasyonlarından Sonra Popomun Üzerine Oturabilir Miyim?

Operasyon geçiren kişilerin popolarının üzerine oturması mümkündür. Bu konuda bir engel bulunmuyor. Ancak belirtmek gerekir ki uzun süre oturmamak gerekir. Genellikle ilk 1 hafta bu konuya dikkat edilmesi tavsiye edilir.

Popo Estetiği Ameliyatına Bağlı Riskler Nelerdir?

Estetik operasyonların hepsinde belirli riskler bulunuyor. Bu risklerin ortaya çıkma ihtimali oldukça düşüktür. Uzman bir hekim tarafından operasyon yapılması durumunda son derece güvenilir işlemlerdir. Şişme, kanama, enfeksiyon gibi çeşitli riskler olabilir.

Popo Estetiği Ameliyatı Sonrası Ameliyat İzi Kalır Mı?

Yapılan ameliyat sonrasında kişide herhangi bir iz kalması söz konusu değildir. Yani popo estetiği sonrasında dert etmeniz gereken bir yara ya da dikiş izi olmaz. Kullanılan dikişler ise zaman içerisinde kendiliğinden erir.

Yağ Enjeksiyonu ile Popo Estetiği Kalıcı Bir Çözüm Sunar Mı?

Yağ enjeksiyonu ile yapılan kalça estetiği çok fazla tercih edilir. Aynı zamanda doğal popo görüntüsü sağlar. Ancak belirtmek gerekir ki 1 ila 1,5 yıl sonrasında yağ dokusunda biraz kayıp yaşanabilir. Bu durumda revize işlem yapılabilir.

Operasyon Sonrasında Spor Yapılabilir Mi?

Operasyondan sonra spor yapmak isteyen kişilerin en az 1 ay beklemesi gerekir. Bu süreçte belirtmek gerekir ki ağır sporlardan daha fazla uzak durulmalıdır. Squat gibi faaliyetler iyileşme sürecinde zorlayıcı olabilir.

Erkekler de Popo Estetiği Yaptırabilir Mi?

Kadın veya erkek fark etmeksizin herkes kalça estetiği yaptırabilir. Bu konuda önemli olan şey kişinin 18 yaşından büyük olması ve herhangi bir sağlık engelinin bulunmamasıdır.

Popo Estetiğinin Riskleri Var Mıdır?

Cerrahi işlemlerde, estetik operasyonlarda her zaman çeşitli riskler vardır. Bu uygulamada da riskler vardır. Vücudun yağı ya da kullanılan protezi reddetmesi ise bu riskler arasında öne çıkar. Popo estetiği güvenilir bir işlemdir.