Dhi Saç Ekimi Nedir?

Dhi saç ekimi, vücudun bir bölgesinden bazı saç köklerinin çıkarıldığı ve daha sonra daha az saç olan bir bölgeye nakledildiği cerrahi bir işlemdir. Uygulama, kellik tedavisinde kullanılan cerrahi bir işlemdir.

Yıllardır var ve hastanın saç kalitesini iyileştirmede oldukça başarılı bir işlemdir. Saç ekimi tekniği, başın arkasından “donör siteler” adı verilen saç köklerine sahip küçük cilt tıkaçlarını çıkarmak için küçük bir cihaz kullanan ve bunları başın üstündeki kel veya incelme bölgelerine nakleden iki aşamalı bir işlemdir.

Dhi da Kullanılan Kalemlerin (İmplanter Pen) Özellikleri Nelerdir?

İmplanter pen, cilde saç kökünü enjekte etmek için kullanılan bir cihazdır. Kozmetik amaçlı veya tıbbi amaçlı dhi saç ekimi işleminde kullanılabilir. Kalem, bir kıl kartuşuna bağlı bir iğne kullanarak saç köklerini cilde enjekte eder.

İmplanter pen genel olarak foliküler üniteleri kafa derisine yerleştirmek için kullanılan bir cihazdır. Birçok saç ekimi cerrahı tarafından kullanılır. Saç ekimlerini daha verimli ve hızlı hale getirmek için tasarlanmış bir cihazdır. Saç derisinin arkasından saç köklerinin ekilmesi için kullanılan bir cihazdır.

Dhi Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

DHI tekniği, saç ekimi için yeni, doğal görünümlü bir yöntemdir. Neşter ve dikişleri içermez, bunun yerine saç derisinde tek tek saçların ekildiği küçük delikler oluşturmak için iğnelerin kullanımına dayanır. DHI saç ekme işlemi iki aşamada gerçekleştirilir.

İlk adımda, cerrah kafada çok saç olan bir bölgeden bir şerit saç alır ve fazla saç olmayan başka bir alana taşır. İkinci adım, cerrahın kafa derisinin bir bölümünden saç derisinin başka bir bölümüne folikül nakletmesidir, böylece daha az folikülü olan bir alanda daha fazla folikül olur.

Dhi Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

DHI saç ekme hem erkek hem de kadın tipi kelliğe sahip kişiler için uygundur. Bu prosedür, daha önce başarısız saç ekimi yaptırmış olanlar ve daha doğal bir görünüm arayanlar için mükemmel bir seçenektir. Genel olarak çeşitli nedenlerle saç dökülmesi yaşayan kişiler için uygundur. Ayrıca kıvırcık, düz ve dalgalı saçlar dahil tüm saç tiplerinde kullanılabilir. Günümüzde saç derisinde kellik veya seyrelme sorunu yaşayan birçok kişiye uygulanır.

Dhi Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

DHI saç ekiminin birçok avantajı vardır. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • İşlem konforlu bir şekilde yapılabilir.
  • Geleneksel saç ekimine göre daha ucuzdur
  • Diğer saç ekimi işlemlerine göre daha az ağrılıdır.
  • Hastanede yatış veya genel anesteziye gerek yoktur.

DHI saç ekiminin avantajları saçın doğal olması ve doğal bir görünüme sahip olmasıdır. Saç ayrıca kalın ve dayanıklıdır. Bu avantajları ile günümüzde sık uygulanan bir işlemdir.

En İyi Dhi Saç Ekimi Merkezleri

DHI saç ekim merkezi, insanlar için bu alanda hizmet veren bir saç ekim merkezidir. Saç restorasyonu, saç dökülmesi tedavisi ve saç ekimi cerrahisinde uzmanlaşmıştır. Saç ekimi, kel veya incelmiş kafa derisi dokusunun çıkarılması ve sağlıklı donör saç köklerinin implante edilmesini içeren cerrahi bir işlemdir.

DHI Saç Ekim Merkezi, erkek tipi kellik, kadın tipi kellik veya diğer herhangi bir saç dökülmesi durumundan şikayetçi olan hastalara bu işlemi sunar En iyi DHI saç ekimi merkezleri ise bu alanda uzman cerrahlar ile hizmet verenlerdir.

Dhi Saç Ekimi Fiyatları 2023

Saç ekimi fiyatları, yapılan saç ekimi işleminin türüne ve ekilmesi gereken saç miktarına göre değişmektedir. DHI saç ekim fiyatları aşağıdaki gibi bir dizi faktör tarafından belirlenir:

  • Gerçekleştirilen saç ekimi işleminin türü
  • Ekilmesi gereken saç miktarı
  • Mevcut donör saçın kalitesi ve miktarı
  • Ameliyat için gerekli süre
  • Ameliyatı yapan cerrahın beceri düzeyi ve deneyimi

Dhi saç ekimi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Dhi Saç Ekimi Sık Sorulan Sorular

Saç Kaybının Nedenleri Nelerdir?

Saç dökülmesi çok yaygın bir sorundur. Saç dökülmesinin birçok farklı nedeni vardır. Saç dökülmesinin en yaygın nedenlerinden biri yetersiz ve zayıf beslenmedir. Aynı zamanda hormonlar hem erkeklerde hem de kadınlarda saç dökülmesine neden olabilir.

Bazı hastalıklar da saç dökülmesine neden olabilir. Saç dökülmesi hem erkekleri hem de kadınları etkileyen bir durumdur. Durum hayati tehlike oluşturmazken, saçlarını kaybedenler için rahatsız edici olabilir. Kaygı, depresyon ve düşük benlik saygısına neden olabilir.

Yaş Sınırı Söz Konusu Mudur?

DHI, çeşitli nedenlerle dökülen bölgelerde yeni saçlar oluşturmak için kişinin kendi saçını kullanmayı içeren tıbbi bir prosedür olan Derma-saç ekimi anlamına gelir. Pek çok kişi DHI saç ekimi için yaş sınırı olup olmadığını merak ediyor. Bu sorunun cevabı evet, var. Kişinin bu tıbbi prosedürden yararlanabilmesi için 18 yaşından büyük olması gerekir.

Dhi Saç Ekiminde Süre Ne Kadardır?

DHI saç ekim süresi yaklaşık 6-10 saattir. İşlem başın arkasında küçük bir tıraş ile başlar, daha sonra donör bölgeden bir greft alınır ve kel veya seyrelme bölgesine nakledilir. İşlem bir seansta veya birkaç seansta yapılabilir. Tamamlanması genellikle yaklaşık 6 ila 10 saat arasında sürer. DHI saç ekme süresi, saç dökülmesinin boyutuna ve greft sayısına bağlı olduğu için her kişi için farklıdır.

Dhi Saç Ekim İşlemi Birkaç Kez Yapılabilir Mi?

DHI saç ekiminin birkaç kez yapılıp yapılamayacağını öğrenmek isteyen birçok kişi vardır. Cevap, yapılabilir, ancak uygulama sonrası doktor talimatlarına uymak etkili olur. DHI saç ekimi uygulaması birden fazla kez yapılabilen bir işlemdir. Bunu yapmanın en yaygın nedeni, hastanın saç dökülmesinin çeşitli faktörler doğrultusunda yeninden olmasıdır.

Dhi Saç Ekiminde Saçlar Ne Kadar Uzar?

Saç ekimi operasyonu başın arkasından sağlıklı saçların alınmasını ve kel veya seyrelme bölgelerine taşınmasını içerir. Tek seansta ekilebilecek saç miktarı kişinin yaşına, donör bölgesine ve ne kadar saça sahip olduğuna bağlıdır. Saçın ortalama büyüme hızı normal saçlarınız ile aynıdır. Yeni saçlarınızın çıkmaya başlaması için en az 6 ay beklemeniz gerekeceği anlamına gelir.

Dhi Saç Ekimi Herkes İçin Uygun Mudur?

Kişinin uygun olup olmadığını kontrol etmek için ön muayene sağlanır. Bu ön muayene yapıldıktan sonra yapılacak işlem belirlenir. İşlen belirlendikten sonra bu kapsamda muayene sonrasında eğer uygunsa planlama yapılır ve randevu tarihinde işlem yapılır.

Yeni Saçların Görüntüsü Nasıldır, Kontrol Edilebilir Mi?

Yeni saçların görüntüsü eskisi ile aynı olur. Yani doğal saçlarınızdan bir farklı olmaz. Bu nedenle de DHI saç ekimi doğal saç görünümü sağlar.