Meme Büyütme Nedir?

Göğüslerin daha dolgun ve daha büyük görünmesi için yapılan işleme meme büyütme denir. Kadınların sık başvurduğu bir yöntemdir. Küçük göğüsleri büyütme amacı ile yapılır.

Meme Büyütme Operasyonu Nedir?

Vücuduna göre küçük göğüsleri olan kişiler için yapılan işlemdir. Daha dik ve büyük göğüsler elde etmeyi sağlar. Operasyon kapsamında meme dokusu ve implant kullanılır.

Meme Büyütme Estetiği Neden Yapılır?

Kişiye daha kadınsı görünüm kazandırmak amacı ile yapılır. Göğüslerin dik, hacimli ve dolgun olması amacıyla uygulanır.

Meme Büyütme Estetiği Kimler için Uygundur?

Meme büyütme estetiği, 18 yaşından büyük herkes tarafından yapılabilir. Aynı zamanda kişinin sağlık durumunun da operasyon için uygun olması gerekir. Bu kişiler operasyondan yararlanabilir.

Meme Büyütme Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

İki yöntem ile uygulama yapılır. İlkinde meme protezi veya implant kullanılır. Diğer yöntemde ise yağ enjekte edilir. Her iki yöntem de operasyon kapsamında tercih edilebilir.

Göğüs Büyütme Operasyon Süreci

Operasyon kapsamında kesi açılarak protezlerin yerleştirilmesi sağlanır. Uygun silikon protez hekim tarafından seçilir. Kesi açılırken ya da işlem yapılırken süt kanallarına zarar verilmez.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Neler Yapılabilir?

Verilen ilcaların kullanılması gerekir. Aynı zamanda ağır ve ani hareketlerden, meme üzerine yatmaktan kaçınılmalıdır. Koruyucu sutyen kullanımı da yapılması gerekir.

Göğüs Büyütme Operasyonu Nasıl Yapılır?

Operasyon öncesi hastaya anestezi uygulanır. Memede kesi açılır. Daha sonra ise implantlar hastanın göğsüne yerleştirilerek operasyon tamamlanır.

Göğüs Büyütme Operasyonunda Kullanılan Silikonlar

Operasyon için genellikle silikon kullanılır. Bu silikonlar ise FDA onayı almış olan markaların silikonlarıdır. Yani kullanımı güvenlidir. Kaliteli silikon tercihi önemlidir.

Meme Büyütme Ameliyatı İyileşme Süreci

İyileşme sürecinde ağrı ve şişlik olabilir. Doktorunuz tarafından verilen ilaçları kullanarak ağrıları dindirebilirsiniz. Taburcudan sonra 4 gün dinlenmek önemlidir. Meme üstüne yatmamak da gerekir.

Meme Büyütme Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Kişinin sağlık durumu kontrol edilir. Kan sulandırıcı ilaçlar bırakılmalıdır. Aynı zamanda meme büyütme öncesinde bir süre sigara kullanılmamalıdır.

Meme Büyütme Estetiği Fiyatları 2023

Fiyatlar, kullanılan implanta ve uygulanan yönteme göre değişir. Aynı zamanda hastane ve hekim de fiyatlar da etkilidir. Muayene sonrası fiyat bilgisi alınabilir. Meme büyütme estetiği fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sıkça Sorulan Sorular

Kas Altına Yerleştirilen Silikon, Kolda Güç Kaybı Yapar Mı?

Kas altında olacak silikonlar herhangi bir güç kaybına neden olmaz. Ağır spor yapanlarda herhangi bir sorun olmaması için genel olarak kas altına yerleştirilmesi tercih edilmiyor.

Meme Silikonu Taktırdım Ameliyattan Ne Kadar Süre Sonra Uçağa Binilebilir?

İmplant içerisinde hava kabarcığı yoktur ve barometrik değişimler herhangi bir sorun yaratmaz. Ameliyat olan hastaların 4 gün sonra uçak seyahati gerçekleştirmesi mümkündür.

Meme Silikonu Zamanla Patlar Mı?

Uygulamada FDA onayı kaliteli silikonlar kullanılır ve gerekli testler yapılır. Bu nedenle de kullanılan silikonların patlama riski minimum düzeydedir.

Meme Silikonu Küçülür Mü?

Silikonlarda küçülme durumu yoktur. Başta ödemden dolayı fazla büyük görüntü olabilir ve zamanla istenen düzeye gelir. Meme büyütme sonrasında silikon küçülmez.

Meme Silikonuna Karşı Alerji Olur Mu?

Silikonun içerisinde zararlı bir madde yer almaz. Ancak vücuda dışardan sokulan bir şeydir. Düşük de olsa alerji riski vardır.

Meme Silikonunu Değiştirmek Gerekiyor Mu?

Yeni nesil implantlar dış faktörlere bağlı zarar görmezse ömür boyu kullanılabilir. Diğer implantlar ise ortalama 10 yıl kullanım ömrüne sahiptir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrasında İz Kalacak Mı?

Operasyon için kesi açılır. Bu kesi izleri göğüs altındadır ve gizlendiği için belli olmaz. Başta kırmızı olan izler zamanla deri rengine döner.

Göğüs Büyütme Sonrasında His Kaybı Oluşacak Mı?

His kaybı düşük bir ihtimaldir ve genellikle geçici olur. Sadece çok büyük implant kullanılması durumunda kalıcı his kaybı olabilir.

Meme Protezleri Kanser Yapar Mı?

Kullanılan meme protezleri zararlı madde barındırmaz. Bu doğrultuda da kanser yapma ve benzeri konularda herhangi bir risk bulunmaz. Kanser riski yoktur.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrası Emzirme

Operasyon sırasında kişinin sit bezleri ve süt kanalları korunuz. Bu sayede de meme büyütme nedeni ile emzirme sorunu oluşmaz.

Meme Büyütme Meme Sarkmasına Neden Olur Mu?

Uzman bir plastik cerrah tarafından işlem yapılması halinde sarkma olmaz. Aksi takdirde kalitesiz protez ve hatalı uygulama nedeni ile sorun olabilir.

Meme Silikonu ile Meme Asimetrisi Düzeltilebilir Mi?

Meme silikonları büyütmenin yanı sıra düzeltme için de kullanılabilir. İki memenin daha simetrik bir görünüme sahip olmasını sağlar.

Meme Büyütme Ameliyatı İyileşme Süreci Ne kadar Sürer?

İyileşme süreci kapsamında ortalama 7-10 günde normal hayata dönülebilir. Morluk ve ağrılar ise 72 saat içinde diner. Memelerin doğal hale gelmesi ise 6-12 ay sürer.

Operasyon Sonrasında Drenim Olacak Mı?

Dren kullanımına uzman cerrah tarafından karar verilir. Eğer gerekli görülüyor ise dren uygulanır. Bu konuda net bilgi cerrah tarafından sağlanır.

Meme Silikonu Sonrasında Meme Taramalarımı Yaptırabilecek Miyim?

Meme taramalarına engel teşkil eden bir durum söz konusu değildir. Gönül rahatlığı ile bütün taramalar yapılabilir.

Emzirme Sonrası Meme Silikonu Ne Zaman Yapılabilir?

Komplikasyon meydana gelmemesi ve sürecin normal olması için emzirme sonrası biraz beklenmelidir. Genel olarak 6 ay sonrasında operasyon yapılabilir.

Sigara İçmek, İyileşme Sürecini Etkiler Mi?

Sigara içmek, iyileşme sürecine etki eden bir durumdur. Kandaki oksijeni azaltır, damarları daraltır. Yani sigara kullanımı nedeni ile iyileşme süreci yavaşlar.

Ameliyat Sonrasında Göğüsler Dikleşir Mi?

Operasyon ile meme içerisine belirli oranda protez yerleştirilir. Bu protezler hem daha büyük bir memeye sahip olmayı sağlar hem de göğüsleri dikleştirir. Yani hem dolgun hem de dik göğüs görünümü sağlar.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrası Silikonların Çıkarılması

İsteyen kişilerin silikonlarının çıkarılması mümkündür. Bu kapsamda bilinmesi gereken en önemli şey silikon çıkarılınca memenin içi boşalır. Yani hem gevşek hem de sarkık bir yapı görünümü meydana gelebilir. Bu nedenle meme büyütme sonrası silikonları çıkartmak istemeden önce bir kere daha düşünmekte fayda var.

Göğüs Büyütme Ameliyatında Riskler Nelerdir?

Protezin yırtılması, protez içeriğinin dışarı sızması, kapsiler kontraktür gibi çeşitli riskler vardır. Bu riskler çok düşük ihtimallidir.

Göğüs Büyütme Ameliyatın Yaş Sınırlaması

Göğüs büyüme ameliyatı olmak isteyen kişilerin en az 18 yaşında olması gerekir. 18 ve üstü kişiler göğüs büyütme yaptırabilir.

Göğüs Büyütmede Kullanılan İmplant Çeşitleri

Operasyonda kullanılan implantlar iki farklı grupta yer alır. Bunlar, silikon jel implantlar ve salin implantlardır. Çeşitli özellikleri ile birbirinden ayrılır.

Meme Silikonlarında Pürüzlü ve Pürüzsüz Yüzeyler Mevcut Arasındaki Fark Nedir?

Dış yüzeyi pürüzlü olan implantlarda kapsül kontraktürü daha az meydana gelir. Yani olağandışı sertleşme gibi sorunlar sık olmaz.

Göğüs Büyütme Ameliyatının Sonuçları Nelerdir?

Operasyon sonrasında kişinin istediği gibi büyük ve dolgun göğüslere sahip olması mümkündür. Beden için en iyi sonuçların elde edilmesi sağlanır. Meme büyütme ameliyatı olan kişiler kendilerini daha güzel, özgüvenli ve çekici hisseder.