Bacak Germe Ameliyatı (Uyluk Germe) Nedir?

Bacak germe ameliyatı, baldır kaslarını uzatarak ve fazla deriyi alarak bacak boyunu yükseltmek için kullanılabilen bir kozmetik cerrahi işlemdir. Çoğunlukla kadınlara yapılır, ama aynı zamanda erkeklere de yapılır.

Vücut şekillendirme programının bir parçası olarak da yapılabilir. Bacak germe prosedürü eski zamanlardan beri var olmuştur, ancak çekici bir şekle sahip uzun, ince bacaklara sahip olmak isteyenler arasında günümüzde son derece popülerdir.

Bacak bölgesindeki fazla derinin alınması ve ardından kasların gerginleştirilmesi işlemidir. Prosedür vücut konturunu iyileştirmek ve daha fazla kas kütlesi kaybını önlemek için yapılır.

Bacak Germe Operasyonu Neden Yapılır?

Alt uyluklardaki fazla deri ve yağın alınması için bacak germe ameliyatı yapılır. Bu prosedür kozmetik nedenlerle veya aşağıdaki gibi sorunları gidermek için yapılabilir:

  • Hamilelik, kilo alımı veya büyük uylukların neden olduğu cilt fazlalığı
  • Yaşlanma, kilo kaybı veya kas atrofisi nedeniyle cilt gevşekliği
  • Uylukların ve dizlerin uzun süre aşırı sürtünmesinden dolayı cilt çok ince hale geldiyse

Bacağın görünümünü iyileştirmek için yapılan bir ameliyattır. Bacak bölgesindeki fazla deri ve yağın alınması işlemidir. Venöz dönüşün iyileştirilmesi veya bacakların görünümünün iyileştirilmesi gibi farklı nedenlerle yapılabilir. Uyluk germe işlemi, kilo verdikten sonra vücudu sıkılaştırmak için de kullanılabilir.

Bacak Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bacak germe, uyluklardaki fazla deriyi ve yağı alarak onları incelten bir işlemdir. Bu ameliyatı yapmak sanıldığı kadar basit değildir. Ameliyatı yaptırmadan önce izlemeniz gereken birkaç adım vardır. Bu tür ameliyatlarda deneyimli ve istediğiniz sonuçları elde etmenize yardımcı olabilecek bir cerrah seçmek önemlidir.

Kesiler kasık ve üst bacak arasındaki kıvrımda yapılır. Cerrah, uyluğun bir tarafında biraz yağ alırken diğer tarafında biraz yağ bırakacaktır. Daha sonra, diğer uyluğuna yapıştırmadan önce bir taraftaki fazla deriyi alırlar.

Bacak (Uyluk) Germe Ameliyatı Yöntemleri Nelerdir?

Uyluk germe ameliyatı, uylukları kaldırmak ve daha genç görünmelerini sağlamak için yapılan bir estetik ameliyat türüdür. Bu kapsamda hastaların ihtiyacına göre uygulanabilecek farklı yöntemler mevcuttur.

Bacağın hangi bölgesinde germe işlemi yapılacağı, açılacak kesi boyutu gibi konulara göre uygulanacak yöntemler değişir. Genel olarak üç farklı yöntem söz konusudur. Bunlar; üst bacak germe, mini bacak germe ve iç bacak germe teknikleridir.

Üst Bacak (Uyluk) Germe

Üst bacak germe, günümüzde oldukça fazla uygulanan bir işlemdir. Bu uygulama, bacağın ve kasığın birleştiği alanda gerçekleştirilir. Kesi için uyluğun kasık ile birleştiği iç bölgesi tercih edilir. Deri çıkartma işlemi yapılırken aynı zamanda liposuction kapsamında spor ve diyetle giderilemeyen yağlar da alınabilir. Görünmeyen ve etkili olan kesilerden ve uygulamalardan birisi olarak ön plana çıkar.

Mini Bacak (Uyluk) Germe

Mini bacak germe uygulaması, iç bacak germe ameliyatı ile benzerdir. Ancak bu yöntemde daha küçük ve kısa bir kesi açılması söz konusudur. Küçük kesi olması ile sık tercih edilen ve uygulanan bir tekniktir. Daha az etkili olmasına karşın küçük bir ize sahiptir. Bacağın üst kısmının kasık ile birleştiği yerde kesi açılması söz konusudur. Aynı zamanda hızlı bir iyileşme süreci söz konusudur.

İç Bacak Germe

İç bacağın üst tarafından hem yağ hem de deri alınması işlemidir. İç bacak germe yöntemi ile alınan fazla yağ ve deri sayesinde kişinin daha sıkı ve estetik bacaklara sahip olması sağlanır. Yüksek kilo veren kişilerde meydana gelen sarkmalar için ideal bir çözümdür.

Aynı zamanda bacak şeklinin daha iyi olmasını isteyen kişiler tarafından da tercih edilebilir. Operasyon kapsamında açılan kesi, bacağın iç kısmında yer alır ve bu sayede görünmemesi sağlanır.

Bacak Germe Operasyonu Ne Kadar Sürer?

Uyluk germe ameliyatının ne kadar süreceği ameliyatın tipine bağlıdır. Aldığı genel süre yaklaşık 2 ila 4 saattir. Kilo kaybı için en yaygın prosedürlerden biri bacak germe ameliyatı oluyor. Bu prosedürde, uyluklardan fazla yağ ve cilt alınır ve kişinin daha iyi görünen bacaklara sahip olması sağlanır. Uyluk germe prosedürü genellikle yaklaşık 2-4 saat sürer, aynı zamanda bazı cerrahlar hastaların bir gece hastanede kalmalarını önerir.

Bacak Germe Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Uyluk germe ameliyatından önce dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Öncelikle operasyondan belirli bir süre önce alkol ve sigara kullanımı bırakılmalıdır. Uygulama yapılacak bölge temizlenmelidir. Enfeksiyon ve benzeri durumlarda işlem yapılmaz. Kan sulandırıcı ilaç ve benzeri şeylerin kullanılmaması da önemli bir konudur.

Bacak Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

İyileşme sürecinde şişlikler olması normaldir. Bu şişlikler 1 hafta sonrasında inmeye başlar. Şişliklerin görünmez hale gelmesi ve tamamen geçmesi ise 1 ay kadar sürer. Dikişlerin iyileşmesi 10-15 gün kadar sürerken normal aktivitelere ise 10 gün sonrasında dönülebilir. İyileşme sürecinde korse kullanımı yapılabilir.

Bacak Germe Ameliyatı Fiyatları 2023

Uyluk germe ameliyatı fiyatları yapılan işlemin türüne göre değişmektedir. Fiyatlar uygulama yapılan bölgeye, cerraha ve diğer faktörlere göre değişir. Genellikle tam olarak nasıl bir bacak germe ameliyatı yapılacağının belirlenmesi için kişinin muayene edilmesi gerekir. Bu sayede de ameliyat fiyatları öğrenilebilir. Bacak germe ameliyatı fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bacak Germe Ameliyatı Sonrasında İz Kalır Mı?

Cevap evet, bacak germe ameliyatından sonra iz kalır. İşlem sırasında yapılan kesi cildinizde küçük bir iz bırakacaktır. Yara izleri genellikle çok dikkatli bakınca fark edilir, ancak kolayca gizlenebilirler. Aynı zamanda kesilerin açıldığı yer bacağın iç kısmı olduğu için dışarından bakanların bu izleri görmesi gibi bir durum olmaz.

Liposuction İşlemi ile Bacak İçleri Düzelmez Mi?

Liposuction, günümüzde en fazla uygulanan işlemlerden birisidir ve yağ alma için sık tercih edilir. Ancak belirtmek gerekir ki bu uygulama belirli oranda yağ alma ile belirli bir düzeyde sıkılaşma sağlar.

Çok fazla sarkan deri mevcut olduğu takdirde ise liposuction yeterli olmaz. Bu noktada ise uyluk germe ameliyatı devreye girer ve bacak bölgesindeki sarkmaları düzelterek fazla yağlardan kurtulmayı sağlar.

Bacak Germe Ameliyatına Bağlı Riskler Nelerdir?

Bütün ameliyatlarda olduğu gibi bacak germede de birtakım riskler bulunuyor. Bu risklerin minimum düzeyde olması için uzman hekimler tarafından operasyon yapılması gerekir. Yaraların geç iyileşmesi, ödem oluşması, enfeksiyon meydana gelmesi gibi düşük riskler söz konusudur.

Bacak Germe Ameliyatı Ağrılı Mıdır?

Ameliyat sırasında hastanın herhangi bir ağrı hissetmemesi için anestezi uygulanır. Bu sayede de rahat bir operasyon sağlanır. Bacak germe ameliyatı sonrasında ise anestezi etkisi geçince doktor tarafından reçete edilen ilaçlar ile ağrılar giderilir.

Bacak Germe Ameliyatı Sonucu Kalıcı Mıdır?

Ameliyat sonrasında elde edilen sonuçlar kalıcıdır. Ancak belirtmek gerekir ki bunun için kişinin vücudunda çok büyük kilo değişimleri yaşanmaması gerekir. Bu şekilde kalıcı sonuçlar elde edilir.

Uyluk Germe ve Bacak Germe Arasındaki Fark Nedir?

Uyluk germe ile bacak germe arasında fark yoktur. Yani ikisi de aynı operasyonlardır. Aynı ameliyatın farklı isimleri olarak açıklanabilir. Bacak germe ameliyatı veya uyluk germe ile bacakların sıkılaşması ve sarkmaların giderilmesi sağlanır.