Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Burnun daha doğal ve güzel görünmesini sağlayan burun estetiği, kozmetik amaçlı bir işlemdir. Aynı zamanda burundaki nefes alma sorunlarını gidermek için de uygulanır.

Burun Estetiği Ameliyatı – Rinoplasti Nasıl Yapılır?

Öncelikle doktor tarafından hasta muayene edilir. Ardından ise kişinin nasıl bir buruna sahip olmak istediğine göre plan yapılır. Sonra da işlem gerçekleştirilir.

Burun Estetiği Kimlere Yapılır?

Estetik bir buruna sahip olmak isteyen kişilere uygulanır. Aynı zamanda nefes alma sorunu olanlar da yaptırabilir. Sağlık engeli yoksa herkese yapılabilir.

Burun Yapısı Nedir?

Burun kemik ve kıkırdaktan oluşan bir organdır. Burun estetiği ile burun yapısı üzerinde işlem yapılır. Bu sayede de görünüş değişir.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burunda görsel olarak değişim istendiği durumlarda rinoplasti yapılabilir. Aynı zamanda çeşitli fonksiyonel sorunların giderilmesi gerektiğinde de yapılmalıdır.

Burun Estetiği Yaş Sınırı Var Mıdır?

Net bir yaş sınırlaması yoktur. Ancak 18 yaşından önce yapılması önerilmiyor. Çünkü burun, bu süreçte gelişip değişmeye devam ediyor.

Burun Estetiği Operasyonu Ne Kadar Sürer?

Kişinin burnunda nasıl bir işlem yapılacağına göre süre değişir. Bu konuda net bilgi için doktorun, hastayı muayene etmesi ve planlama yapması gerekir.

Açık Rinoplasti Nedir?

Burun alt ucundan küçük bir kesi açılarak işlem yapılmasına açık rinoplasti denir. Kemik ve kıkırdak bu şekilde görülür ve işlem yapılır.

Kapalı Rinoplasti Nedir?

Burun derisinin ya da burundaki yumuşak dokuların açılmadığı yöntemdir. Kapalı burun estetiği günümüzde oldukça fazla tercih edilen bir yöntemdir.

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doktor tavsiyelerine uymak ve buruna darbe almamak gerekir. Aynı zamanda yatarken de dikkatli olunmalıdır. Bu sayede herhangi bir sorun yaşanmaz.

Burun Estetiği İyileşme Süresi Ne Kadardır?

İyileşme süreci hastaya göre farklı sürelerde olabilir. Ancak genel olarak 3 ila 4 hafta arasında iyileşmeler görülmeye başlanır.

Burun Estetiği Fiyatları 2023

Nasıl bir işlem yapılacağına ve uygulanacak tekniğe göre farklı fiyatlar söz konusudur. Muayene sonrasında hastaya işlemin fiyatları konusunda bilgi verilebiliyor. Burun estetiği fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Ameliyatsız Burun Estetiği Nedir?

Düşük riskli bir uygulama olarak bilinir. Enjeksiyon yöntemi ile estetik olarak da bilinir. Ameliyat olmak istemeyen kişiler tarafından tercih edilen bir yoldur.

Burun Estetiği için Doktor Nasıl Seçilmelidir?

Tecrübeli bir doktor tercih etmek her zaman en iyi seçenek olacaktır. Bu sayede de işlemin sonuçları bekleneni daha iyi karşılar.

Burun Ucu Estetiği Nedir?

Burun ucu düşük ya da geniş olan kişilerin için uygulanan bir estetik işlemdir. Burun kemiklerine herhangi bir müdahale söz konusu olmaz.

Burun Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer? Hastanede Kalmak Gerekir Mi?

Yapılan işleme göre ameliyatın süresi değişkenlik gösterir. Hastanede kalma gerekliliği olmasa da doktor uygun gördüğü takdirde bir gün kalınabilir.

Burun Ameliyatı Sonrası Ağrı Olur Mu? Ne Zaman Geçer?

Operasyon sonrasında şişlik olsa da ağrı oluşmaz. Şişliğin büyük kısmı ilk aylarda geçerken tamamen geçmesi 1 yıla kadar sürebilir.

Ameliyattan Sonra Nasıl Bir Burnum Olacağını Nasıl Görebilirim?

Muayene sonrasında doktorunuz tarafından size operasyon sonrasında oluşacak burnun görüntüsü gösterilir. Bu sayede nasıl bir buruna sahip olacağınızı görebilirsiniz.

Komplikasyonlar ve Çıkabilecek Sorunlar Nelerdir?

Burunda kanama olabilir. Hijyene dikkat edilmezse enfeksiyon olabilir. Şekil bozukluğu riski bulunur. Ancak bunlar çok düşük ihtimallidir ve dikkatli olunması halinde sorun çıkmaz.

Sık Sorulan Sorular Nelerdir?

Burun Estetiği Sadece Estetik Amaçlı Mı Yapılır?

Hayır. Aynı zamanda burundaki nefes sorunları için de yapılır. Ancak genel olarak kozmetik amaçlar ile yapılan bir işlemdir.

Yurtdışından Geleceğim Ne Yapmam Gerekir?

Bu konuda hastane, sağlık merkezi tarafından gerekli her konuda yardım sağlanır. Aynı zamanda teslim edilmesi gereken tahliller olması durumunda önceden istenir.

Hangi Durumlarda Yapılmaz?

Burundaki kemik gelişimi henüz tamamlanmadığı için 17 yaş altı kişilerde uygulanmaz. Bunun dışında herkesin yaptırması mümkündür.

Burun Estetiği Zor Bir Ameliyat Mı?

Operasyon, zor bir ameliyat değildir. Günümüzde gelişen teknoloji ve teknikler ile kolay bir şekilde uygulanabilir. Tabi ki de uzman hekim tarafından yapılması gerekir.

Estetik Sonrasında Sorunun Tekrar Etmesi Mümkün Müdür?

Burun yapısının zarar göreceği şeyler yapılmadığı takdirde herhangi bir sorun çıkmaz. Tekrar sorun çıkması çok düşük bir ihtimaldir.

Bu Ameliyatı Bir Plastik Cerrah Mı Yoksa Bir Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanı Mı Yapmalı?

Operasyonun başarılı olması ve istenen sonuçların ortaya çıkması için uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Yani bir plastik cerrah yapmalıdır.

Burun Estetiği Sonrasında Herhangi Bir İz Kalır Mı?

İz bırakmayan bir uygulamadır. Yani burun estetiği sonrasında kişinin burnunda herhangi bir iz kalmaz. Bu konuda endişe edilmesine gerek duyulmaz.

Kemikleri Kırıyor Musunuz?

Rinoplasti uygulamasında kemik kırılmaz. Yani istenen burun görüntüsüne sahip olmanız için herhangi bir kemik kırma işlemi yapılmasına gerek duyulmaz.

Burun Estetiğinde Anestezi Uygulanır Mı?

Operasyon sırasında kişinin acı ya da ağrı hissetmemesi için anestezi uygulanır. Belirtmek gerekir ki genel değil, lokal anestezi uygulanması söz konusudur.

Tampon Neden Konur? Tampon Koymak Şart Mı?

Kanama ve bozulma riskine karşı tampon konur. Ancak şart değildir. Buna karar verecek olan kişi estetik operasyonu yapacak olan cerrahtır.

Tamponlar Çıkarken Çok Mu Acıyacak?

Tampon kullanımı yapılan hastalarda zamanı geldiğinde bu tamponların çıkarılması gerekir. Tamponun çıkarılması durumunda kişinin acı hissetmemesi için uyuşturma yapılır.

Silikon Tampon Ne Zaman Çıkarılır?

Estetik operasyon sonrasında 3-6 günün ardından tampon çıkarılır. Kapalı burun ameliyatından sonra ise silikon tamponun çıkarılması için 2 ila 3 gün beklenir.

Rinoplasti De Amaç Burnu Küçültmek ve “Kemik Almak” Mıdır?

Doktorların yapacağı işleme göre farklı uygulamalar yapması mümkündür. Eğer fazla kıkırdak dokusu varsa, burnun yukarı doğru hareket ettirilmesi tercih edilebilir.

Operasyon Sonrası Burnum İstediğim Gibi Olmazsa Ne Olur?

Planlama aşamasında kişinin sahip olacağı burun belirlenir. Bu konuda bir görsel gösterilir. Bu sayede de istediğiniz burun yapısına sahip olmanız sağlanır.

Burun Estetiğinden Sonra Ne Zaman Duş Alabilirim?

Operasyondan sonra genel olarak duş için 1 hafta beklemek gerekir. Burun estetiği yapıldıktan sonra 1 hafta geçince duş alınabilir.