Liposuction Nedir?

Liposuction, vücudun belirli bölgelerindeki yağları uzaklaştıran kozmetik bir cerrahidir. Kalça, uyluk veya karın bölgesindeki fazla yağları almak için kullanılabilir. Bu işlem en çok kilo vermiş ve bu bölgelerde yağ dokusu fazla olan kadınlara yapılır.

Liposuction Yağ Aldırma Uygulaması Nasıl Gerçekleşir?

İşlem, küçük kesikler yapmayı ve bunları çıkarmak için hedeflenen yağ bölgelerine özel kanüller, tüpler ve diğer aletleri yerleştirmeyi içerir. Çıkarılan yağ daha sonra bu tüplerden emilir ve harici bir kaba alınır.

Liposuction Öncesi

Uygulama öncesinde birçok konuya dikkat edilmelidir. Sigara ve alkol tüketimi durdurulmalıdır. Aynı zamanda liposuction operasyonu öncesi kan sulandırıcı ilaçlar da kullanılmamalıdır.

Liposuction Kimler İçin Uygundur?

Uygulama, vücuttan istenmeyen yağların alınmasını sağlayan cerrahi bir işlemdir. Genellikle vücut kitle indeksi yüksek kişilerde veya belini küçültmek isteyen hastalarda yapılır. Aynı zamanda herhangi bir yerinde fazla yağ olanlar için yapılır.

Liposuction Tekniği Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Vücudun farklı bölgelerindeki yağları almak için kullanılabilen gelişmiş bir tekniktir. Estetik cerrahide geniş bir uygulama alanına sahiptir. Karın, uyluk, kol ve çene gibi vücudun belirli bölgelerindeki fazla yağları gidermek için kullanılabilir.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Yağ aldırma yöntemleri vücudun çeşitli bölgelerindeki yağları almak için kullanılır. En yaygın yöntem, lipoplasti olarak da bilinen emme destekli lipektomidir. Vaser Lipo gibi uygulamalar sık tercih edilir.

Vaser Liposuction

Vaser lipo, yağ ve dokuyu parçalamak için ultrason teknolojisini kullanan minimal invaziv bir cerrahi prosedürdür. Genellikle Yağı 500 cc’den az olan ve sağlığı yerinde olan kişilerde kullanılabilir.

Lazer Liposuction

Lazer Lipo, yağların kontrollü ve hassas bir şekilde alınması için lazerlerin kullanıldığı cerrahi bir işlemdir. Bu tedavi yüz, boyun, kollar, uyluklar ve karın bölgesindeki hoş olmayan yağ birikimlerini azaltmak için kullanılır.

J-Plasma ile Liposuction

J-Plazma ile Liposuction, vücudun belirli bölgelerindeki yağları ameliyatsız olarak almak için kullanılabilir. Yağ hücrelerini parçalamak ve sıvılaştırmak için düşük yoğunluklu radyo frekans dalgalarını kullanan invaziv olmayan bir prosedürdür.

Liposuction En Sık Nerelerde Tercih Ediliyor?

Lipo, vücuttaki pek çok noktadan yağ hücrelerinin alındığı cerrahi bir işlemdir. Daha çok uyluk, basen, karın ve çenede tercih edilir.

Liposuction Ameliyatı İçin Yaş Sınırı Var Mı?

Lipo ameliyatı, kriterleri karşılayan herkese uygulanabilen kozmetik bir işlemdir. Ancak, kişinin en az 18 yaşında olması gerekir. 18 yaş altı kişilere uygulanamaz.

Liposuction Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Genellikle bel, uyluk, kalça ve kalçalardaki yağları almak için yapılır. Liposuction ameliyatının tamamlanması tipik olarak yaklaşık iki saat sürer. Bununla birlikte, komplikasyonlar varsa daha uzun sürebilir.

Liposuction Ameliyatı Sonrasında Neler Yapmalıyım?

Operasyon sonrasında kontrolleri aksatmamak ve bir süre ağır faaliyetlerden uzak durmak gerekir. Bunun haricinde doktorunuz tarafından verilen talimatlara uyarak iyileşme sürecini kolay geçirebilirsiniz.

Yağ Aldırma Ameliyatı Sonrasında Sonuç Ne Zaman Alınabilir?

Bu işlemle harika sonuçlar elde edebilir ve kendinizi daha güvende hissedebilirsiniz. Ancak, bu sonuçları almayı ne zaman bekleyebileceğinizi bilmek önemlidir. 6-12 ay sonunda net sonuçlar görülür.

Liposuction Kalıcı Mıdır?

Vücuttaki fazla yağın alınmasını içeren kozmetik bir işlemdir. Genellikle bir kilo verme yöntemi olarak ve genel görünümü iyileştirmek için kullanılır. Ani kilo değişimi olmazsa kalıcıdır.

Liposuction Fiyatları 2023

Hangi bölgede işlem yapıldığına ve operasyonu yapacak olan cerraha göre fiyatlar değişir. Aynı zamanda ne kadar yağ alınacağı da fiyatlara etki eder. Liposuction fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Liposuction Yağ Aldırma Sonrası İz Bırakır Mı?

İşlemden önce liposuction yaptırmanın risklerini bilmek önemlidir. Liposuction sonrası iz kalmayacağınızın garantisi yoktur, ancak bu izler belirgin olmaz.

Liposuction Yağ Aldırma Zayıflama İçin Uygulanır Mı?

Göbek, basen gibi belirli bölgelerin boyutunu küçülterek istenmeyen yağları gidermek ve vücudu yeniden şekillendirmek için kullanılır. Yani zayıflamaya da katkıda bulunur.

Liposuction Yağ Aldırma Yöntemi Kalıcı Olarak Yağ Dokusunu Ortadan Kaldırır Mı?

Yağ aldırma işlemi kapsamında kişinin vücudundaki yaş kanüller veya vakum ile çekilir. Bu sayede de uygulama bölgesindeki yağlar kalıcı olarak alınır.

Liposuction Ameliyatı Genel Anestezi ile Mi Yapılır?

İşlem kişiye bağlı olarak hem lokal anestezi hem de genel anestezi ile yapılabilir. Bu kapsamda ne kadar geniş bir uygulama alanı olacağı en önemli etkendir.

Liposuction Ameliyatı Riskleri Nelerdir? Yan Etkisi Var Mıdır?

Her ameliyat gibi lipo ameliyatlarında da bazı riskler vardır. Kanama, enfeksiyon, yavaş iyileşme, zayıf cilt esnekliği gibi bazı minimum ihtimalli riskler olabilir.

Liposuction Kilo Verme Amacıyla Yapılabilir Mi?

Belirtmek gerekir ki liposuction, bir kilo verme uygulaması değildir. Yani kilo vermek için değil yağ aldırmak için yapılır.

Bir Seferde Kaç Litre Yağ alınabilir? Liposuction Tekrar Yapılabilir Mi?

Hasta vücudunda zarar vermeden maksimum 4-5 litre yağ alınır. İşlem, hastaya bağlı olarak 3 ila 6 arasında tekrar yapılabilir ve daha fazla yağ alınır.

Liposuction Hangi Durumlarda İşe Yaramaz?

Uygulama sonrasında hastanın beslenmeye ve spora önem vermesi faydalıdır. Ani kilo alıp verme durumları yaşanıyor ise uygulama işe yaramayabilir.

Lazer Lipoliz Nedir ve Liposuction ile Farkları Nelerdir?

Lipo ameliyatında vakumlama ile yağ dokuları dışarı alınır. Lazer Lipoliz yönteminde ise yağ dokuları içerde kalır ver eritme yöntemi ile yok edilir.

Yağ Alınan Bölgelerde Tekrar Yağ Oluşur Mu?

Yağ alma işlemi yapılan bölgelerde yağ hücrelerinin sayısı eskiye göre azalır. Bu sayede de tekrar yağ depolanması gibi bir durum olmaz.

Yağ Alma Ameliyatı Kilo Verdirme Amacıyla Yapılabilir Mi?

Yağ aldırma, zayıflama ile giderilemeyen yağların giderilmesi için yapılır. Yani kilo verdirme amacı ile uygulanmasa da buna katkıda bulunur.

Liposuction Yağ Aldırma Sonrası Tekrar Kilo Alınır Mı?

Yağ aldırma sonrasında beslenmeye dikkat edilmemesi gibi durumlarda tekrar kilo alınabilir. Liposuction, kilo almayı ortadan kaldıran bir işlem değildir.

Bir Seferde En Fazla Ne Kadar Yağ Alınır?

Bir seferde alınabilecek maksimum yağ kişiye göre değişir. Ancak genel olarak 4 ila 5 kg kadar yağ alımı yapılabilir.

İstenilen Her Bölgeden Yağ Alınabilir Mi?

Kişinin vücudunda yağ olan bütün bölgeler için işlem yapılabilir. Yani istenilen her bölgede yağ alma uygulaması yapılması mümkündür.

Ameliyat Sonrası Korse Ne Kadar Süreyle Giyilir? Sonrasında Neler Yapmak Gerekir?

Ameliyattan sonra hem vücut şeklinin oturması hem de iyileşme sürecinin daha hızlı olması için korse kullanılır. Genel olarak 2 ay süre ile korse giyilir.

Liposuction Yağ Aldırma Ameliyatı Ağrılı Mı?

Uygulama kapsamında hastaya anestezi yapılır. Bu sayede de herhangi bir ağrı hissetme durumu söz konusu olmaz.

Liposuction Yağ Aldırma Ödemi Nasıl Atılır?

Ödem oluşumu zamanla kendiliğinden gider. Aynı zamanda doktor talimatlarına uymak, bölgeye masaj yapmak ödemi dağıtma konusunda faydalı olur.

Vaser Liposuction ’da Erkek ve Kadınlar İçin Aynı Uygulama Mı Yapılır?

Uygulama kapsamında kadın ver erkeklerde bazı farklı seçenekler olabilir. Ancak genel olarak aynı işlem yapılır. Liposuction işleminden hem kadınlar hem de erkekler kolay bir şekilde yararlanabilir.