Mide Botoksu Nedir?

Mideye botoks toksini enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen işleme mide botoksu adı verilir. Bu enjeksiyon işlemi, endoskopik uygulama ile yapılır. Enjekte edilen toksin sayesinde midenin küçülmesi saplanır.

Kilo vermek isteyenler tarafından sık tercih edilen etkili bir yöntemdir. Uygulama sonrasında ise hastada iştah kaybı yaşanır. Aynı zamanda midenin boşalma süresi de daha uzun olur. Böylece kişinin zayıflaması ve daha sağlıklı olması sağlanır.

Mide Botoksu Nasıl Yapılır?

Operasyon kapsamında mideye botoks toksini enjekte edilir. Bu sayede de midenin kasılması sağlanır. Oldukça başarılı bir işlem olarak 20 dakika kadar kısa bir süre içerisinde tamamlanır. Endoskopik teknik ile ağızdan müdahale gerçekleştirilir. Mide botoksu, anestezi altında yapılır ve bu sayede hasta bir şey hissetmez. Aynı zamanda herhangi bir kesiye ihtiyaç duyulmaz.

Mide Botoksu Kimler İçin Uygundur?

Mide botoksundan yararlanabilecek birçok kişi vardır. Genel olarak sporla ve diyetle kilo veremeyen, aynı zamanda vücut kitle indeksi ise 40 altında olan kişiler için uygunudur. Kişinin obez olmaması ve kilo vermek istemesi durumunda uygulanır. İşlem kapsamında kesinlikle bir ameliyat yoktur endoskopik uygulama yapılır. Kişinin uygun olup olmadığı, doktor muayenesi ile belirlenir.

Mide Botoksu’nun Yan Etkileri Var Mı?

Mide botoksunda herhangi bir ciddi yan etki bulunmuyor. Tıp alanında yaygın olarak tercih edilen uygulamalardır. Ancak belirtmek gerekir ki işlemin alanında uzman bir hekim tarafından uygun ortamda yapılması gerekir. Hastanın uygunluğu muayene ile belirlendiğinden yan etki meydana gelmez. Alerjisi olan, kan hastalığı bulunan kişilerde yan etki ortaya çıkacağından bu kişilere uygulanmaz.

Mide Botoksu ile Zayıflayanlar

Zayıflamak isteyen kişiler için uygulanan etkili bir yöntemdir. Doğru miktarda uygun şekilde işlem yapılması halinde kişinin zayıflamasına oldukça katkılıdır. Diyet veya spor yardımı ile zayıflayamayan kişiler tarafından sık tercih edilir ve beslenme ile desteklendiği takdirde zayıflama konusunda faydalı olur. Uzman hekim tavsiyelerine dikkat eden ve beslenmeye önem verenlerde olumlu bir etki sağlar.

Mide Botoksu Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Mide botoksundan sonra dikkat edilmesi gereken en önemli konu doğru beslenmedir. Kişinin beslenme düzenine önem vermesi ve fastfood, aşırı yağlı, yüksek karbonhidrat içeren yiyeceklerde mümkün olduğunca uzak durması gerekir. Aynı zamanda egzersizler ile de sonuçların daha iyi olması sağlanabilir. Genel olarak bunlar haricinde çok fazla şeye dikkat etmek gerekmez.

Mide Balonundan Ne Farkı Vardır?

Mide balonu ile mide botoksu arasındaki en önemli fark etkilerin geçme süresidir. Öncelikle belirtmek gerekir ki iki yöntem de endoskopik bir uygulamadır. Mide balonu çıkarıldıktan sonra hastalarda ani iştah açılması riski vardır. Ancak mide botoksunda etki, yavaşça azalır. Bu da iştahı kontrol etme konusunda da büyük kolaylık sağlar.

Mide Botoksu Fiyatları 2023

Uygulama için geçerli olan fiyatlar çeşitli unsurlara bağlı olarak değişir. Genellikle hastanın durumu oldukça etkilidir. Aynı zamanda işlemin hangi hastane ya da sağlık merkezinde yapılacağı da fiyatları etkiler.

İşlemi yapacak cerrahın tecrübesi de fiyatlar üzerinde etkili olan bir unsurdur. Genel olarak hastalara, muayene sonrasında fiyat bilgisi verilir. Mide botoksu fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Mide Botoksu ile 1 Ayda Kaç Kilo Verilir?

1 ay içerisinde ne kadar kilo verileceği hastanın durumuna bağlıdır. Aynı zamanda işlem sonrasında doktor talimatlarına uyulması ve beslenmeye önem verilmesi de bu konunda önemlidir. Genel olarak doğru dozda botoks toksini uygulanan kişilerin 15 ila 30 kilo arasında bir kilo vermesi mümkün oluyor. Ancak tekrar belirtmek gerekir ki bu noktada kilo verme durumu hasta ile bağlantılı bir durumdur.

Mide Botoksu Sonrası Nasıl Beslenmeli?

Mide botoksundan sonra olumlu sonuçlar elde etmek için dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Bunların başında ise beslenme düzeni gelir. Kişinin, sağlıklı gıdalarla beslenmesi ve aşırı yağlı yiyeceklerden uzak durması gerekir.

Aşırı karbonhidrat içeren yiyecekler de çok tüketilmemelidir. Özellikle asitli içeceklerden uzak durmak da önemlidir. Düzenli bir beslenme programı oluşturmak ve buna uymak en iyi seçenektir.

Mide Botoksu Kimler Olamaz?

Vücut kitle endeksi 40 üzerinde olan kişiler, uygulamadan yararlanmaz. Aynı zamanda mide kanseri gibi önemli hastalık sahipleri, botok toksinine alerjisi olanlar da mide botoksu olamaz. Bunların yanı sıra hamile kadınların veya emziren annelerin olması da mümkün değildir. Belirtilen durumlara sahip olan kişilerin uzman hekime bu bilgileri vermesi gerekir.

Mide Botoksu Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Mide botoksunun gerçekten işe yarayıp yaramadığı önemli bir sorudur. Belirtmek gerekir ki bu işlem, sağlıklı gıdalar tüketilmesi ve düzenli bir beslenme programına sahip olunması halinde son derece başarılıdır. Uygulamanın istenen etkiyi sağlaması için işlemin, alanında uzman bir hekim tarafından yapılması gerektiği de bilinmelidir.

Mide Botoksu Kaç Ay Etkili?

İşlem, cerrahi bir uygulama değildir. Genel olarak 5 ila 6 ay kadar etkili olur. Sonuçların kalıcı olması için kişinin işlem sonrasında beslenmesine dikkat etmesi ve sağlıklı beslenmesi gerekir. Aynı zamanda zayıflamak için mide botoksu ile birlikte egzersiz de yapılabilir. Egzersizler ile desteklenmesi, işlemin başarı oranını artırır ve daha etkili olur.

Mide Botoksu Kaç Yaşında Olur?

Mide botoksunda yaş konusunda oldukça geniş bir aralık söz konusudur. Genel olarak 15 ila 65 yaş arasında olan ve fazla kilolarından kurtulmak isteyen herkes için uygun bir işlemdir. Bu kişiler diyet ve sporla kilo verememesi durumunda mide botoksundan yararlanabilir. Kişinin yaş durumunda diğer konularda da işleme uygun olması gerekir.

Mide Botoksu Sonrası Sigara İçilir Mi?

Sigara kullanımı birçok tedavi ve tıbbi işlemden sonra çeşitli sorunlara neden olabilir ve iyileşme sürecini yavaşlatabilir. Normal koşullar altında da sağlık açısından zararlıdır. Mide botoksundan sonra herhangi bir ekstra zarara neden olmaz. Ancak yine de doktorlar tarafından, hastanın uygulama sonrasından sigara içmemesi tavsiye ediliyor.

Mide Botoksunda Kahve İçilir Mi?

Mide botoksundan sonra en önemli konulardan bir tanesi asitli olan içeceklerden uzak durulmasıdır. Aynı zamanda sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturulmalı ve buna uygun şekilde beslenilmelidir.

Kahve içme konusunda herhangi bir sakınca ya da engel yoktur. Ancak sağlık açısından yine de uzman hekim görüşü alarak tüketim yapmak gerekir. Aynı zamanda mide botoksu sonrası ilk üç gün içerisinde kahve tüketilmemesini tavsiye eden hekimler vardır.

Mide Botoksu Nedir Tehlikeli Mi?

Mide botoksunun uzman hekimler tarafından yapılması ve doğru dozda uygulama yapılması gerekir. Bu şekilde işlem yapıldığı takdirde herhangi bir tehlikesi ya da sakıncası yoktur. İşlemin güvenli olması için uygun steril ortamda uzman hekim tarafından işlem yapılır. Bu sayede de herhangi bir tehlike ortaya çıkmaz.

Mide Botoksunda Kaç Ünite Kullanılır?

Mide botoksundan önce hastalar muayene edilir. Bu muayene kapsamında da ne kadar ünite gerektiğine karar verilir. Uzman hekim tarafından belirlenmesi sayesinde en doğru dozlar ile işlem yapılır. Bu sayede de işlemin başarılı olması sağlanır. Hastanın genel durumuna göre farklı mide botoksu dozu uygulanması söz konusudur.