Vaser Liposuction Nedir?

Vaser liposuction, yağ hücrelerini parçalamak için ultrason teknolojisini kullanan, invaziv olmayan bir kozmetik prosedürdür. Ultrason dalgalarını kullanarak yağ hücrelerini parçalayan bir tekniktir. Bu işlem yağ hücrelerinin boyutunu küçültmeye yardımcı olur ve ayrıca yara izi riskini azaltır.

Hem erkek hem de kadınlara yapılabilir. Yani yağ hücrelerini ısıtmak ve sıvılaştırmak için radyofrekans enerjisi kullanan invaziv olmayan bir işlemdir. İşlem ağrısızdır ve kısa sürede tamamlanır.

Kilo vermek isteyen ancak yoğun diyet ve egzersiz rutinlerinden geçmek istemeyen kişiler tarafından kullanılır. Cihaz, vücuttaki yağ hücrelerini sıvılaştırmak için ultrason dalgalarını kullanır ve daha sonra ciltte küçük bir kesi ile onları emer.

Vaser Liposuction Sorunlu Bölgeye Nasıl Etki Eder?

Problemli bölgedeki yağın alınması için lazer kullanan vaser liposuction cerrahi olmayan, invaziv olmayan bir işlemdir. Ağrılı olabilen ve saatler süren geleneksel liposuction’a bir alternatiftir. Hastalar, geleneksel liposuction ile karşılaştırıldığında daha iyi sonuçlar ortaya koyar.

Vaser Lipo aynı zamanda tek seferde sadece bir bölgeyi hedef aldığı ve çevre doku veya sinirlere zarar vermeden sorunlu bölgelerdeki yağları aldığı için diğer tedavilere göre hastaların arzu ettikleri kilo verme hedeflerine daha hızlı ulaşmalarına yardımcı olur.

Etkili olduğu kanıtlanmış güvenli ve hızlı bir prosedürdür. Hem kozmetik hem de tıbbi amaçlı kullanılabilir. Vücuttaki yağ hücrelerini azaltarak kilo vermeye yardımcı olurken aynı zamanda kişinin özgüvenini de artırır.

Vaser Liposuction İçin Kimler Uygundur?

Vaser Lipo, vücuttaki yağları çıkarmak için lazer kullanan cerrahi işlemdir. Kilo vermek veya belini küçültmek isteyen kişiler için uygundur. Geçmişte biraz kilo vermiş ve arzu ettikleri kilo verme hedefine ulaşmanın daha etkili bir yolunu arayan kişilere önerilir.

Az miktarda yağı olan ve derisi fazla olmayan kişiler ile daha önce hiç estetik yaptırmamış kişiler de Vaser Lipo için uygun adaylardır. Operasyon; kilo verme, vücut şekillendirme, selülit azaltma gibi hem kozmetik hem de kozmetik olmayan amaçlar için kullanılabilir.

Vaser Lipo En Sık Nerelerde Tercih Ediliyor?

Karın, uyluk, kol veya vücudun herhangi bir yerindeki selülit, çatlak izleri ve gevşek cilt görünümünü azaltmanın güvenli ve etkili bir yoludur. Bazı kişiler vücutlarını daha ince ve çekici gösterebileceği için estetik nedenlerle bu işlemi tercih ederler. Diğer prosedürlerden daha az invaziv olduğu için diğer insanlar bu seçeneği seçebilir. Vaser Lipo en çok karın, basen, bel, kol, göğüs ve yüzde popülerdir.

Vaser Lipo Teknolojisinin Avantajları Nelerdir?

Vaser Lipo, diğer liposuction prosedürlerine göre birçok avantaja sahiptir. Daha az invazivdir ve daha az iyileşme süresi gerektirir. Vaser liposuction operasyonundan sonra kısa sürede günlük hayata dönülebilir. Cilt üzerinde minimum hasar söz konusudur.

Yağ çevresindeki dokulara zarar vermez. Damar yapısına zarar vermez. Sinir dokularına zararı yoktur ve acı hissi minimumdur. Güvenilir bir uygulama olarak ön plana çıkar. İşlem bölgesinin daha sıkı olması konusunda da etkili olan bir yöntemdir.

Vaser Liposuction Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Vaser Lipo yaptırdıktan sonra en iyi sonucu elde etmek için yapılması gerekenleri uygulamak önemlidir. 2-3 hafta korse kullanmaya özen gösterilmelidir. Bol sıvı tüketilerek ödemin daha hızlı atılması sağlanmalıdır. Doktor tarafından reçete edilen ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır. Aynı zamanda kişinin hem beslenmesine dikkat etmesi hem de düzenli spor yapması gerekir.

Vaser Liposuction Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Vaser Lipo sonrasında kişinin hangi bölgesine uygulama yapıldıysa orada bulunan yağ hücrelerinin kalıcı olarak uzaklaştırılması sağlanır. Bu sayede de doğru bir şekilde işlem yapıldığı takdirde işlemin sonuçları kalıcı olur.

Vaser Liposuction Fiyatları 2023

Operasyon için geçerli olan fiyatlar farklı unsurlara göre değişir. Örneğin Vaser liposuction ile ne kadar yağ alınacağı önemli bir faktördür. Aynı zamanda başka işlemler de yapılırsa bunlar da fiyatı etkiler. Vaser liposuction fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Vaser lipo Ameliyatı Sonrası Hastanede Yatmak Gerekir Mi?

Vaser lipo ameliyatı bir tür lazer destekli liposuction işlemidir. Deri küçük kesilerden çıkarılır ve bir lazer ışını vücuttan yağları uzaklaştırır. Vaser lipo ameliyatından sonra hastanede kalmanın gerekli olup olmadığı doktor tarafından kararlaştırılır. Genellikle gerek yoktur.

Vaser Liposuction İşleminin Diğer Liposuction Tekniklerine Üstünlüğü Nedir?

Diğer yöntemlerden farklı olarak ses dalgaları kullanılır. Aynı zamanda hedef alınan ve uzaklaştırılan yağ hücreleri daha fazladır. Morarma, şişme gibi etkiler daha az ortaya çıkar.

Vaser Lipo Estetik Ameliyatlarla ile Birlikte Uygulanabilir Mi?

Vaser Lipo, son derece kullanışlı ve faydalı bir estetik uygulama olarak öne çıkar. Birçok farklı estetik ameliyat ile birlikte uygulanabilir. Vaser liposuction ile birlikte karın germe, meme büyütme ve küçültme, yüz germe, göğüs dikleştirme gibi işlemler yapılabilir.

Vaser Liposuction Sonrası Ne Kadar Süre Korse Giymeliyim?

Korse giymek, iyileşme sürecinin önemli bir parçasıdır. Vaser Lipo sonrasında korse kullanımı ile hem toparlanma hem de sıkılaştırma sağlanır. Genel olarak 1 ila 1,5 ay kadar korse kullanımı gerekli olur. Doktorunuzun tavsiyesi ile daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Vaser Liposuction Tekrarlanabilir Mi?

Uygulama kapsamında tek seferde oldukça iyi sonuçlar elde edilebilir. Kişinin vücudunda çok fazla yağ olması durumunda bir daha işlem yapılması gerekebilir. Aynı zamanda tekrar aşırı kilo alınırsa da güvenli bir şekilde tekrar uygulanabilir. Belirtmek gerekir ki tekrar uygulanmadan önce bir yıl beklenmesi tavsiye edilir.

Vaser Liposuction Ne Kadar Sürer? Etkisini Ne Zaman Görürüm?

Ne kadar büyük bir alanda yağ alımı yapılacağına göre operasyon süresi değişir. Ancak Vaser liposuction uygulaması kısa sürede tamamlanan bir işlemdir. Bu kapsamda da 1 ila 2 saat arasında bir sürede işlem tamamlanır. Sonuçlar ise 5-6 haftanın ardından görülmeye başlanır.

Vaser Liposuction Sonrası Ne Kadar Kilo Kaybedilir?

Kişiden ne kadar yağ alındığına göre bu durum değişir. Aynı zamanda hangi bölgeden yağ alımı yapıldığı da önemli bir konudur. Ancak belirtmek gerekir ki bu bir kilo verme işlemi değildir. Genellikle 3-4 kilo kadar kayıp olur.

Emzirme Döneminde Vaser Liposuction Yaptırılır Mı?

Hamile kadınlarda ya da emziren annelerde bu işlemin yapılması uygun değildir. İşlemin olumsuz etkisi yoktur. Ancak anestezi uygulandığı için bu kişilerde önerilmez.

Vaser Liposuction İşleminin Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mıdır?

Vaser Lipo, yan etkilerin minimum düzeyde olduğu bir işlemdir. Sadece basit yan etkiler ortaya çıkar. Bunlar ise ödem, şişlik, morarma ve hafif ağrılar olur.

Liposuction’un Sonuçları Ne Kadar Zaman Sonra Görülür Hale Gelir?

Sonuçlar işlemden sonra hemen görülmeye başlansa da tam olarak kesin sonuçlar için bir süre beklenmelidir. Genellikle net sonuçlar 6. Ay ile birlikte görülür.

Vaser Liposuction’da Ses Dalgaları Cilde Zarar Verir Mi?

Operasyonda kullanılan ses dalgaları zararsızdır. Yani cilde herhangi bir zararı bulunmaz. Sadece yağ hücrelerini parçalar.

Vaser Liposuction İşlemi Sırasında Acı Hissedilir Mi?

Uygulama öncesinde anestezi uygulanır. Bu doğrultuda da herhangi bir acı hissedilmez. Operasyon sonrasında da sızı haricinde bir acı yoktur. Vaser liposuction, acısız bir operasyondur.