Kaş Kaldırma Nedir?

Kaş kaldırma, kaşın yukarı kaldırıldığı cerrahi bir işlemdir. Alın germe de bu kapsamda işe yarayan işlemlerden birisidir ve her yaştan kişiye yapılabilir.

Kaş kaldırma, daha genç bir görünüm elde etmek için kaşları yukarı kaldıran bir kozmetik cerrahi işlemdir. İşlem alına ve/veya kaşlara yapılabilir. Kaşları düşük veya sarkık olan ve daha genç bir görünüme sahip olmak isteyen hastalarda uygulanabilen estetik bir ameliyattır.

Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır?

Farklı şekillerde yapılabilen bir işlemdir. Kaş kaldırma iki şekilde yapılabilir: endoskopik kaş kaldırma veya açık kaş kaldırma. Endoskopik kaş kaldırma daha fazla zaman alır ve daha fazla iyileşme süresi gerektirir, ancak daha az iz bırakır ve daha az kesinti gerektirir. Açık bir kaş kaldırma daha hızlıdır, ancak alında iz bırakır.

Kaş Kaldırma Neden Yapılır?

Kaşlar yüzün önemli bir özelliğidir ve şekilleri bir kişinin görünüşünü ve ifadesini önemli ölçüde değiştirebilir. Yaşlandıkça kaşlarımız sarkmaya başlayabilir ve yaşlı bir görünüm yaratabilir.

Kaş düşüklüğü, sarkık kaşlar, alındaki derin çizgiler ve göz çevresindeki kaz ayaklarının düzeltilmesine yardımcı olan bir estetik ameliyattır. İşlem poliklinik ortamında lokal anestezi ile yapılabilir, böylece hemen normal rutininize dönebilirsiniz. Genellikle kırışıklıkları azaltmak veya daha genç bir görünüm elde etmek için yapılır.

Kaş Düşüklüğü Nedir?

Kaş düşüklüğü, kaşların artık göz kapaklarını kaldıramaması ve üst göz kapağının düşmesi durumudur. Bu duruma uyku eksikliği, stres ve hatta yaşla tetiklenebilen kas yorgunluğu neden olur. Kaş sarkması, kaşların olması gerektiği kadar yukarı kaldırılmaması, hatta göz çukurunun altına kadar inmesi durumudur. Kaş düşüklüğü, ya da kaş pitozu olarak da bilinir.

Kaş Kaldırma Kimlere Uygundur?

Kaşları kaldırma işlemi, kaşları düşük olan kişiler için uygundur. Sarkık kaşları düzeltmeye yardımcı olabilecek cerrahi bir işlemdir. Yani, kaşları düşük veya sarkık olan ve yüzünün görünümünü iyileştirmek isteyen kişiler için kaş kaldırma uygundur. Bu uygulama her yaştan kişiye yapılabilmektedir. Bununla birlikte, işlemin 30’lu veya 40’lı yaşlarda yapılması oldukça yaygındır.

Kaş Kaldırma Yöntemleri Nelerdir?

Kaşları şekillendirmek ve kaldırmak için kaşları kaldırma yöntemleri kullanılır. Kaşlarınızı şekillendirmek ve kaldırmak için kullanabileceğiniz farklı kaş kaldırma yöntemleri vardır ve bunlardan bazıları şunlardır:

  • İple kaş asma
  • Kaşları botoksla kaldırma
  • Ulterapi ile kaşları kaldırma
  • Endoskopik kaldırma
  • Klasik kaş kaldırma yöntemi
  • Fraksiyonel radyo frekans (altın iğne) ile kaldırma

Kaş Kaldırma Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Kaş kaldırmadan önce dikkat edilmesi gerekenler olduğu gibi işlemden sonrası da çeşitli konulara dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle kaş kaldırma sonrasında doktorunuzun talimatlarına uymanız önemlidir. Ağrı ve benzeri durumlar için de reçete edilen ilaçları kullanabilirsiniz. Su ile temas edilmemeli ve uygulama bölgesine baskı yapılmamalıdır.

İple Kaş Asma Tekniği

Cerrahi işlem olmadan yapılan bir işlemdir. İşlemde bir ip kullanılır ve bu ip insan vücudu ile uyumlu olan özel bir iptir. Hasta uygunluk için muayene edildikten sonra uygunsa randevu tarihinde işlem yapılır. İşlem sırasında lokal anestezi uygulanır. İp, deri altına kaş ve derinin birleştiği yere koyularak kaldırma gerçekleştirilir.

Botoksla Nasıl Kaş Kaldırılır?

Botox enjeksiyonları, kaşların kaldırılmasına yardımcı olmak için alına, kaşların arasına ve başın üstüne uygulanır. Kaşlarınızı daha yüksek göstermenin hızlı ve kolay bir yolunu arıyorsanız, aradığınız cevap Botox olabilir. Bu, kaş kaslarını daha rahat hale getirebilir ve böylece çevresindeki cildi yukarı kaldırabilir.

Ulterapi ile Nasıl Kaş Kaldırılır?

Ulterapi, kaşların ameliyatsız olarak kaldırılmasıdır. Ciltte kolajen ve elastin büyümesini uyarmak için ultrason kullanan FDA onaylı ve ağrısız bir prosedürdür. Herhangi bir invaziv cerrahi veya kesintiye uğramadan kaşları kaldırmanın harika bir yoludur. Tedavi istendiği kadar sık tekrarlanabilir, ancak çoğu insan optimal sonuçlar için 3-6 tedavi alır.

Endoskopik Kaş Kaldırma

Endoskopik kaldırma alında küçük kesiler yapılarak ve ardından kesi içine kamera yerleştirilerek yapılır. Kamera daha sonra kaşları kaldıran ve cildi sıkılaştıran alın üzerinde işlem yapmak için kullanılır. Endoskopik kaş kaldırma işlemi, küçük kesiler ve kısa iyileşme süresi nedeniyle son yıllarda popüler hale gelmiştir.

Klasik Kaş Kaldırma

Uygulama, saçın olduğu yerden yapılır. Bu kısımda taç şeklinde bir kesi yapılır. Yaklaşık 2 cm deri çıkarılması ile kaşın kaldırılması sağlanır. Belirtmek gerekir ki işlem sırasında çok küçük bir kesi açıldığından dolayı herhangi bir iz kalmaz.

Fraksiyonel Radyo Frekans (Altın İğne) İle Kaş Kaldırma

Fraksiyonel radyo frekanslı kaldırma, görünümünüzü iyileştirmek için kullanılabilecek invaziv olmayan bir işlemdir. Teknik, cildi ısıtan ve sıkılaştıran düşük seviyeli, invaziv olmayan radyo dalgalarını içerir. Tedavi hızlı ve ağrısızdır. Kaş kaslarına bağlanan alındaki kasları sıkılaştırmak için ısı kullanan bir işlemdir. Bu, üst göz kapağını sıkılaştırır ve sarkık kaşları azaltır.

Kaş Askısı Yöntemi Nedir? Nasıl Yapılır?

Kaşların en köşeye kadar çekildiği bir uygulamadır. Hem ameliyatlı hem de ameliyatsız bir şekilde yapılması mümkündür. Kaşlar yukarı çekilir ve ardından asılır. Deri altında olur ve görünmemesi sağlanır. Özel dikişler ile yapılır ve cilde hiçbir zararı yoktur.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Yerine Ameliyatsız Bir Kaş Kaldırma Yöntemi Var Mıdır?

Kaşlarını kaldırmak ama ameliyat olmak istemeyen kişilerin için ameliyatsız uygulamalar mevcuttur. Örneğin botoks veya dolgu uygulamaları ile yapılan kaş kaldırma işlemi, ameliyata gerek kalmadan gerçekleştirilebilir. Bu uygulamalar, cerrahi uygulama gerektirmediği için günümüzde oldukça fazla tercih ediliyor.

Kaş Kaldırma Ameliyatına Kombine Tedaviler Uygulanabilir Mi?

Estetik uygulamalar kapsamında yapılan işlem ile birlikte farklı tedaviler de uygulanabilir. Bu sayede de farklı estetik tedaviler ile kombine edilebilir. Özellikle göz kapağı uygulamaları ile birlikte oldukça etkili sonuçlar ortaya konması mümkün oluyor. Kaş ve genel olarak kaş bölgesi için farklı işlemler yapılabilir.

Kaş Kaldırma Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

Operasyon kapsamında özel olarak hazırlanmış olan ipler kullanılır. Bu ipler ile yapılan uygulamada herhangi bir iz kalması söz konusu değildir. Vücut ile uyumlu iplerin kullanılması büyük avantaj sağlar. Bu ipler belirli bir süre eriyerek kaybolur ve herhangi bir zararı yoktur.

Kaş Kaldırma Sonrasında İyileşme Dönemi Nasıldır?

Uygulamada kullanılan tekniklerin değişkenlik göstermesi mümkündür. Bu kapsamda da iyileşme süresi değişkenlik gösterse de genel olarak kısadır. Şişme ve morluk olması normaldir. Buz uygulaması yapıldığı takdirde bu durumun düzelmesi mümkündür. İyileşme sürecinde ortaya çıkan morarma, şişme gibi etkiler geçicidir.

İdeal Kaş Nasıl Olmalıdır?

İdeal kaş, kişiye göre değişkenlik gösterir. Bu konuda etkili olan unsurlardan birisi kişinin yüz anatomisidir. Dış görünüşe uygunluk tespit edildikten sonra planlama yapılabilir. İnsanlar, nasıl bir kaş görüntüsüne sahip olmak istediklerini doktorları ile paylaşarak ideal kaş görüntüsünü oluşturabilir.

Kaş Kaldırma Fiyatları 2023

Kaşlarını kaldırmak isteyen kişilerin en fazla merak ettiği konulardan bir tanesi bu işlem için ne kadar ücret ödemeleri gerektiğidir. Genel olarak ücretler çeşitli unsurlara göre değişkenlik gösteriyor.

Uygulanan teknik, hangi sağlık merkezin işlem yapıldığı, hekim tecrübesi gibi unsurlar kaş kaldırma fiyatları üzerinde etkilidir. Kaş kaldırma fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.