J Plasma Tedavisi

Başta yüz olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerine uygulanabilen j plasma, uygulanması kalıcı sonuçlar sağladığı ve cilt yüzeyinde iz bırakmadığı için güvenlidir. J-Plazma uygulamaları birçok güzellik ve sağlık merkezinde kullanılabilen ve estetik operasyonların ön saflarında yer alan operasyonlardır.

Küçük cilt kesilerinden gerçekleştirilen j plasma uygulaması ile hastalar çoğu durumda aynı gün içinde normal hayatlarına dönebilmektedir. Plazma teknolojisi uzun süredir kullanılan bir teknoloji ama bu yazının amacı bu teknolojiyi ne amaçla kullandığımızı siz değerli hastalarımıza kısaca aktarmaktır.

J-Plasma – Renuvion Nedir?

Genellikle j plasma olarak adlandırılan bu teknoloji, termal enerji üretmek için helyum gazı ve monopolar RF (radyo frekansı) enerjisinin bir kombinasyonu ile çalışmak üzere geliştirilmiştir. En önemli uygulama cilt sıkılaştırmadır. Ayrıca yüz gençleştirme ve bazı cerrahi işlemlerde kullanılmaktadır.

Plazma Enerjisi Nedir?

J plazma enerjisi, ciltte oluşabilecek büzülme dalga denilen düzensizliklere neden olmaz yani doku hasarı riski düşük, güvenli bir teknolojidir. Plazma enerjisinin plazma işlemede kullanıldığını ve en basit tanımıyla iyona dönüşen bir gaz olduğunu söyleyebiliriz.

Plazma enerjisinin kullanımına izin veren plazma cihazları, ışını kullanmayı ve cilde enjekte etmeyi kolaylaştırır. İşlemler sonucunda cilt altına yerleştirilerek ve o bölgelere ışın verilerek uygulamalar yapılır. Operasyon baştan sona tamamen doğaldır ve bu nedenle hastada herhangi bir yan etkiye neden olmaz.

J-Plasma Nasıl Yapılır?

Özellikle aşırı kilo kaybı olan hastalarda oluşan cilt sarkmaları için tercih edilen uygulamalar olmak üzere birçok farklı işlemde kullanılabilir. J-Plazma, radyo frekansı enerjisi kullanılarak üretilir. Derinin altına 85 derecelik bir sıcaklık uygular.

Kullanılan teknoloji yeni nesil bir teknolojidir. Üst deri yüzeyi bu ısıyı hissetmez. Bu nedenle cilt hasarı veya cilt yanıkları gibi olumsuz durumlar oluşmaz. J-plazma yardımı ile cilt altı selülit vücuttan atılır, aynı zamanda ciltte sıkılaşma ve yenileme yapılır.

Plazma uygulamasında cildin üst ve alt kısımları arasındaki sıcaklık farkı uygulamanın etkinliğini artıran en önemli faktörlerden biridir. Uygulanan bölgedeki selülit tamamen yok edilir.

J Plasma- Renuvion Tedavisini Kimler Yaptırabilir?

J plazma tedavisi birçok yaş grubunda rahatlıkla tercih edilebilecek bir cerrahi işlemdir. Yüze J-Plasma uygulamak için en az 20 yaş aralığında olmanız gerekmektedir. Yüze yapılan uygulamalar 70 yaş altı kişilerde tereddütsüz tercih edilebilir. Bunu genel vücut hatlarında yapan hastaların 30 ile 80 yaşları arasında olması gerekmektedir.

Kadın erkek ayrımı gerektirmeyen bir uygulama kapsamında cilt yüzeylerinde sarkma şikâyeti olan herkes bu işlemleri sağlık kurumlarında talep edebilir. Orta veya aşırı cilt sarkması olan hastalar, ilgili tesisimizle iletişime geçerek j plasma tedavisi hakkında daha fazla bilgi alabilirler.

J Plasma En Çok Hangi Bölgelerde Uygulanır?

Plazma tedavisi, artık çok çeşitli cilt bölgelerinde kullanılabilen cerrahi bir prosedürdür. Pek çok tamamlayıcı müdahale ile istenen sonuçlardan memnuniyet artar. Bu kapsamda; j plasma tedavisi birçok farklı bölgeye uygulanabilir:

Yüz ve boyun bölgesi, bel ve karın bölgesi, kalça ve uyluk bölgesi, obezite bölgesi, boyun ve çene bölgesi, selülit bölgesi, göğüs bölgesi, iç ve dış uyluk bölgesi. Cerrahi plazma uygulamasının bilinen bir yan etkisi yoktur. Sürecin her aşaması tamamen doğal koşullarda gerçekleştiği için tereddütsüz tercih edilebilir.

İşlem öncesi hastaya uyuşturucu krem sürülür ve hastanın derisi lokal olarak uyuşturulur. Hastaların sonraki kızarıklık ve tahrişe karşı yüksek derecede koruma sağlayan güneş kremleri kullanmaları önerilir. Çoğu durumda hastalar sosyal hayatlarını kaybetmeden hayatlarına devam edebilirler. Uygulama bölgeleri şu şekilde listelenebilir:

 • Yüz bölgesi
 • Boyun ve çene bölgesi
 • Karın
 • Bel bölgesi
 • Kalça bölgesi
 • Diz bölgesi
 • Cilt (üst ve alt)
 • Göğüs bölgesi
 • Sırt bölgesi
 • Selülit Tedavisi
 • El bölgesi

J-Plasma- Renuvion Teknolojisinin Avantajları Nelerdir?

Cerrahi müdahaleler kapsamına girer ve sonuçları tartışılmaz. Ameliyat sonrası izlerin kısa sürede kaybolmasının yanı sıra bir diğer avantajı da hastanın aynı gün hemen taburcu olma imkanıdır. Hızlı iyileşme süresi sayesinde vücuttaki kesikler de en kısa sürede iyileşir ve ameliyat edilen alanlar bu sayede kusursuz bir görünüme kavuşur.

Çoğu durumda, hastalar kendileri açıklamadıkça ameliyat geçirip geçirmedikleri net değildir. Üniform görünüm doğaya yakın olduğu için özgüvenin artmasına yardımcı olur. Birçok cerrahi işleme göre en büyük avantajı yüz ve boyun bölgesinde güvenilir koşullarda tercih edilebilmesidir.

J-Plasma fiyatlandırması ve kullanımları hakkında bilgi almak için hastaların başvurdukları merkezlerle iletişime geçmeleri gerekmektedir. Avantajlar kısaca şu şekilde özetlenebilir:

 • Uygulama bölgesinde deri alınmadığı için büyük iz ve kesiler olmaz.
 • Hızlı bir iyileşme süreci sağlar.
 • Güvenli bir uygulamadır.
 • Aşırıya kaçmadan doğal görünümlü sonuçlar elde edilir.
 • Cilt altında yanıklara neden olmadığı için cilt yüzeyinde homojen görünüm sağlar.

J Plasma- Renuvion İşlemi Sonrası İyileşme Süreci

Son yıllarda kullanılan cilt sıkılaştırma yöntemleri arasında en güvenilir yöntemdir. Ciltte kuruluk yaşansa da geçicidir ve doktor tarafından reçete edilen nemlendiricilerle tedavi edilmelidir. İşlemin sonucunu görmek yaklaşık 3 ay sürer. Kolajen üretimini uyaran teknik sayesinde plazma etkisi uzun yıllar devam eder.

Liposuction Ameliyatında Plasma Teknolojisi

Plazma teknolojisi diğer işlemlerle birleştirilebilir. Örneğin, vaser liposuction gibi deri altı yağ dokusu küçültme ile kombinasyon halinde uygulama alanı inceltilir ve j plasma ile yağ alındıktan sonra sarkmış cilt sıkılaştırılarak mükemmel sonuçlar elde edilebilir.

Renuvion Cilt Sıkılaştırma Nasıl Çalışır?

Hamilelik, yaşlanma, doğru cilt bakım ürünleri ile etkili cilt bakımının sağlanamaması, genetik faktörler, yaşam tarzı, beslenme alışkanlıkları, alkol ve sigara gibi ürünlerin tüketimi zamanla cilt yüzeyinde deformasyonlara yol açar. Cilt yüzeyinde 2 mm’lik kesiler yapılır. Bu kesilerden işlem yapılır ve eski doku bir renüviyon ile çıkarılır. Prosedürün ana amacı, kolajen üreten hücreleri yeniden aktive etmektir.

J Plasma ile Liposuction

İki uygulama tek çatı altında birleştirildiğinde inanılmaz sonuçlar doğurur bu sebeple özellikle son yıllarda yağ aldırma ve J plazma teknolojisi beraber yapılmaktadır. Adipoz dokunun çıkarıldığı cilt kısmı, plazma enerjisi ile desteklenir. Yağ aldırmanın kendisi, başarılı sonuçlar veren oldukça etkili bir prosedür olsa da J plazma teknolojisinin desteği ile sonuçlar 1 ay sonra ortaya çıkar ve etkisi daha uzun sürer.

J Plazma ile BBL

Uyluk bölgesindeki cilt sıkılaşması BBL etkisi yaratır. Sıkı bir görüntüye sahip kalçalar, kalkık ve konturlu bir görünüm kazanır. Son yıllarda, dolgun kalçalı görüntü moda oldu. BBL uygulaması özellikle düz ve küçük kalçalara sahip kişiler için oldukça faydalı bir işlemdir. Bu sebeple estetik kalça uygulamaları açısından plazma tedavisi memnuniyet vericidir.

J Plazma ile Kol Germe

Kol bölgesinde yer alan ve egzersizle bir türlü giderilemeyen yağ birikimleri ya da sarkmalar estetik açıdan kâbus gibidir. Kalsik yöntemlerle yağları almak ve cildi sıkılaştırmak için yapılan işlemlerden sonra iz kalması mümkündür.

Kötü yara iyileşmesi ve kesi izleri daha fazla görme bozukluğuna neden olur. Sizlere sunduğumuz J plazma teknolojisi sayesinde herhangi bir yara izi veya cilt kesisine neden olmadan kol germe işlemi yapılabilmektedir.

J Plazma ile Bacak Germe

Bacaklarda sarkma genetik, hareketsiz bir yaşam tarzı ve aşırı kilo alımından kaynaklanabilir. Tam da yaz aylarında giyilen kıyafetlerden dolayı bu görüntü insanları psikolojik olarak rahatsız etmekte ve öz güven konusunda eksiklik duymasına neden olmaktadır. Bacak cildini germek için kullanılan j plasma teknolojisi sayesinde kısa sürede kesisiz iyileşme sağlanır.

J Plasma- Renuvion Fiyatları 2023

Plazma tedavisinde fiyatlandırma, uygulama alanına ve sağlık kuruluşunun özelliklerine göre değişir. Bu kapsamda; j plasma kullanmaya karar veren kişilerin randevu alarak sağlık kurumlarında ön muayeneden geçmeleri gerekmektedir.

Fiyatlar plazma enerji tedavisine bağlı olarak değişmektedir. Bu, tedavi edilecek alanı ve uygulanacak tedavi türünü en iyi şekilde belirleyecektir. Daha sonra hastalara tedaviye göre net bir fiyat sunulmaktadır.

Oldukça kullanışlı ve güvenli bir tedavi seçeneği olan j-plasmanın estetik uygulaması birçok kişi için tercih edilen tedavi olabilir. J 2023 Plazma Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Renuvion Tedavisi Kalıcı Mı?

J plazma harici diğer tedavi teknolojilerinin bilindiği üzere kullanım ömrü son derece kısadır. Buna karşın J plazma işleminin sonuçları genellikle ömür boyu sürmektedir.

İşlem etkilerinin ne kadar sürdüğünü belirleyen faktörler, beslenme alışkanlıkları, egzersiz, alkol ve sigara gibi ürünlerin tüketimi, hamilelik ve iş yaşamı gibi nedenlere bağlı olarak değişmektedir. Saydığımız durumlar cilt elastikiyetinin hızla kaybolduğu doğal yaşlanma sürecinin nedenleridir.

J Plasma Diğer Estetik Ameliyatlar ile Kombine Edilebilir Mi?

J plasma teknolojisi temel olarak, klasik estetik cerrahi girişimlere alternatif olarak geliştirilmiştir. Yani bıçak altına yatmaya gerek kalmadan ve herhangi bir cerrahi prosedüre maruz kalmadan istenilen estetik görünüme kavuşmayı sağlar.

Bu sebeple herhangi bir plastik operasyonla kombine edilmesine çoğu zaman gerek kalmaz. Aynı zamanda bazı istisnai durumlarda ise (örneğin yağ aldırma gibi) ameliyatlar ile kombine edilmesinde hiçbir mahsur yoktur. Hatta destekleyici tedavi olarak bu tip işlemlerde mükemmel sonuçlar alınmaktadır.

Vücut Şekillendirmede J-Plasma’nın Önemi Nedir?

Estetik cilt işlemleri insanlar tarafından genellikle 45 yaşından sonra tercih edilmektedir. Benzer durum vücut şekillendirmeyi içine alan cerrahi prosedür için de geçerlidir. Bu nedenle J-Plasma teknolojisinin kullanımı bıçak altına yatmak istemeyen pek çok kişiye hayat kurtarıcı bir alternatif sağlamaktadır. Plazma tedavisinin faydaları:

 • Hızlı cilt sıkılaşması ve restorasyonu sağlar, lekeleri yok eder.
 • İşlem cerrahi müdahale gerektirmeden ve cilt bütünlüğünü bozmadan gerçekleşir.
 • Hızlı kilo verme ve hamilelikten kaynaklanan sarkmaları giderir.

Listelenen faydaları elde etmek için prosedür, yeni teknolojiye sahip ekipman kullanan deneyimli doktorlar tarafından gerçekleştirilmelidir.

J Plasma Renuvion Sonrası Hemen Eve Dönülür Mü?

Ameliyat olmadığı ve cilt bütünlüğünde bozulma olmadığı için kişi işlemden sonra aynı gün evine gidebilir. Ayrıca, j plasma söz konusu olduğunda, bazı tesisler işlemden sonra hastane ücreti almak için hastaneye yatış talep edebilir. Bu gibi durumlarda öncelikle doktorunuza danışmalısınız.

J Plasma İşlem Süresi Ne Kadardır?

İşlem süresi tamamen kişiye bağlıdır ve değişkendir. Kullanılan anestezi türü, tedavi edilecek alanın büyüklüğüne, işlemi yapan doktorun deneyimine ve kullanılan cihazın teknolojisine bağlıdır.

J Plasma Yaptıranlar Memnun Mu?

Plazma tedavisi gören kişiler, sosyal hayata hızla uyum sağladıklarını ve gözle görülür bir iz bırakmadıklarını bildirmektedir. Teşvik edici olumlu sonuçlarından dolayı bu müdahaleyi araştıran kişiler kolaylıkla randevu alarak estetik merkezimizde sunulan j plasma uygulamasını yaptırabilirler.